logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Zwiastun burzy - Bernard Cornwell
Zwiastun burzy
by: (author)
3.88 20
Anglia, dziewiąty wiek. Wessex, ostatnie wolne państwo Anglosasów pod rządami pobożnego króla Alfreda, walczy o przetrwanie, odpierając kolejne najazdy duńskich wikingów. Uhtred z Bebbanburga, młody dziedzic ziem zajętej przez Skandynawów Northumbrii, nie wie, po której stronie walczyć. Z... show more
Anglia, dziewiąty wiek. Wessex, ostatnie wolne państwo Anglosasów pod rządami pobożnego króla Alfreda, walczy o przetrwanie, odpierając kolejne najazdy duńskich wikingów.
Uhtred z Bebbanburga, młody dziedzic ziem zajętej przez Skandynawów Northumbrii, nie wie, po której stronie walczyć. Z Duńczykami wiążą go przyjaźnie i pogańska religia. Z kolei saskiemu królowi Alfredowi przysiągł wierność Od woli Uhtreda oraz jego poczucia lojalności będzie zależało, kto zwycięży w tej cały czas od nowa wybuchającej wojnie.
Losy Alfreda i Uhtreda ciągle się splatają, choć obaj nie są z tego powodu zadowoleni. Ale w ciężkich czasów sprzymierzeńców się nie wybiera. Czy jednak rozmodlony król jest w stanie zawierzyć jawnemu poganinowi? Tylko współdziałanie tych dwóch ludzi może zapewnić Anglii przetrwanie.
Pojedynki, wizje pogańskich wieszczek, bitwy, zdrady i pościgi - oto świat bohaterów Zwiastuna burzy.
show less
Format: papier
ISBN: 9788362329205
Publisher: Erica
Pages no: 560
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Pablos czytelnik
Pablos czytelnik rated it
3.0 Bernard Cornwell - "Zwiastun burzy"
Drugi tom cyklu nazywanego u nas "wojnami wikingów" to nie ten sam impet, z jakim uderzył tom pierwszy. "Zwiastun burzy" praktycznie w całości skupia się na walce, i choć zabrzmi to może dość dziwnie, to jednak ta cała akcja zamiast dynamikę zwiększać - zmniejsza. W pewnym momencie opis kolejnej bit...
Books by Bernard Cornwell
On shelves
Share this Book
Need help?