logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
50 największych kłamstw i legend w historii świata - Bernd Ingmar Gutberlet
50 największych kłamstw i legend w historii świata
by: (author)
2.00 15
Najważniejsze, najbardziej spektakularne i zdumiewające mity, fałszerstwa i pomyłki w dziejach świata – od prehistorii aż po współczesność. Czy Dracula był rzeczywiście wampirem? Czy Jezus naprawdę urodził się w roku zerowym? Czy antyczne dziedzictwo kultury zgromadzone w Bibliotece... show more
Najważniejsze, najbardziej spektakularne i zdumiewające mity, fałszerstwa i pomyłki w dziejach świata – od prehistorii aż po współczesność.

Czy Dracula był rzeczywiście wampirem? Czy Jezus naprawdę urodził się w roku zerowym? Czy antyczne dziedzictwo kultury zgromadzone w Bibliotece Aleksandryjskiej uległo rzeczywiście zniszczeniu? To tylko niektóre z mitów, z którymi rozlicza się Gutberlet.

W niniejszej powieści przedstawia cały szereg wydarzeń, które wpłynęły na historię świata niemal od zarania dziejów – poczynając od biblijnego potopu, a na ostatnich latach XX stulecia kończąc. Oficjalnej, powszechnie znanej wersji, przeciwstawia najbardziej prawdopodobny obraz zdarzeń, podając zarazem powody, dla których fakty zostały zafałszowane, by z biegiem lat obrosnąć legendą.  
show less
Format: papier
ISBN: 9788375081824
Publisher: Sonia Draga
Pages no: 247
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Tak wiele książek, a tak mało czasu.
Tak wiele książek, a tak mało czasu. rated it
2.0 50 największych kłamstw i legend w historii świata
Zgadzam się z innymi wypowiadającymi się osobami - pozycja napisana w stylu bardziej popularnym niż naukowym. Czegoś można się dowiedzieć, ale nic z tego na dłużej w głowie nie zostaje. Sporo z owych "kłamstw i legend" dawno już zostało omówionych i nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem (np. fakt,...
Books by Bernd Ingmar Gutberlet
On shelves
Share this Book
Need help?