logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Książki najgorsze i parę innych ekscesów krytycznoliterackich. 1975-1980 i 1993 - Stanisław Barańczak
Książki najgorsze i parę innych ekscesów krytycznoliterackich. 1975-1980 i 1993
by: (author)
3.80 25
Trzecie - ulepszone! - wydanie legendarnych Książek najgorszych... Stanisława Barańczaka. Feliks Trzymałko i Szczęsny Dzierżankiewicz pojawili się na łamach "Studenta" w 1975 roku, aby - jak sami pisali - prowadzić "przegląd bieżących osiągnięć polskiej grafomanii". Jak się okazało, m.in. za... show more
Trzecie - ulepszone! - wydanie legendarnych Książek najgorszych... Stanisława Barańczaka.
Feliks Trzymałko i Szczęsny Dzierżankiewicz pojawili się na łamach "Studenta" w 1975 roku, aby - jak sami pisali - prowadzić "przegląd bieżących osiągnięć polskiej grafomanii". Jak się okazało, m.in. za sprawą kryminałów publikowanych przez Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, grafomania polska przeżywała wówczas swój złoty okres i dostarczyła obu panom materiału do wielu tekstów. Prześmieszne paszkwile były pisane w rzeczywistości przez Stanisława Barańczaka i dość szybko zainteresowała się nimi cenzura. Cykl wyszydzający zjawisko "grafomanii z państwową pieczątką" trafił więc na łamy drugoobiegowych: "Biuletynu Informacyjnego KOR" i "Zapisu".
Książki najgorsze... doczekały się dwóch wydań książkowych, które zyskały status kultowych. Obecnie oddajemy do rąk czytelników zmienione trzecie wydanie, wzbogacone o "pięć wyskoków paszkwilanckich" opublikowanych w 1993 w "Gazecie Wyborczej".
show less
Format: paperback
ISBN: 9788324010837
Publisher: Znak
Pages no: 198
Edition language: Polski
Category:
Essays
Bookstores:
Books by Stanisław Barańczak
On shelves
Share this Book
Need help?