logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Oddech. Decyzja - Thomas Bernhard
Oddech. Decyzja
by: (author)
W twórczości Thomasa Bernharda (ur. 1931), zdaniem wielu krytyków najwybitniejszego dziś pisarza austriackiego, dominują powracające obsesyjnie tematy "skłócenia z życiem", choroby, obłędu i śmierci. Autor znanego już polskim czytelnikom "Mrozu" przedstawia zazwyczaj ludzi nieprzystosowanych,... show more
W twórczości Thomasa Bernharda (ur. 1931), zdaniem wielu krytyków najwybitniejszego dziś pisarza austriackiego, dominują powracające obsesyjnie tematy "skłócenia z życiem", choroby, obłędu i śmierci. Autor znanego już polskim czytelnikom "Mrozu" przedstawia zazwyczaj ludzi nieprzystosowanych, samotników, którzy zostali odtrąceni przez zbiorowość lub też sami się od niej odsunęli.

"Oddech" to kolejne, po "Suterenie", ogniwo liczącej jak dotąd cztery tomy literackiej autobiografii pisarza, obejmującej lata wczesnej młodości. Bohater Bernharda, zbuntowany przeciw mieszczańskiemu zakłamaniu, szuka rozpaczliwie ufności w sens swej egzystencji - tym razem w szpitalu, na pograniczu śmierci, zmagając się z ciężką chorobą i zwątpieniem.  
show less
Format: papier
ISBN: 8307007216
Publisher: Spółdzielnia Wydawnicza
Pages no: 148
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Thomas Bernhard
Share this Book
Need help?