logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Opowieści z Wilżyńskiej Doliny - Anna Brzezińska
Opowieści z Wilżyńskiej Doliny
by: (author)
3.00 5
Nazywają ją Babunią Jagódką. Mieszka w skromnej chatce pośrodku lasu, lecz kiedy zapuszcza się do wioski, pleban wali w dzwony na alarm, a władyka idzie pić ze zgrozy. A jeśli na dodatek odmienia się zaklęciem „piękna-i-młoda”, oj, wtedy dzieją się rzeczy zupełnie niemoralne. Oczywiście jeśli... show more
Nazywają ją Babunią Jagódką. Mieszka w skromnej chatce pośrodku lasu, lecz kiedy zapuszcza się do wioski, pleban wali w dzwony na alarm, a władyka idzie pić ze zgrozy. A jeśli na dodatek odmienia się zaklęciem „piękna-i-młoda”, oj, wtedy dzieją się rzeczy zupełnie niemoralne.

Oczywiście jeśli jest w dobrym humorze. Bo jeśli się rozsierdzi, potrafi zakląć najcudniejszego księcia w żabę. Albo w coś jeszcze paskudniejszego.

Nic dziwnego, że wieśniacy starają się trzymać od wiedźmy z daleka. No, chyba że ich przypili. Jak wioskowego świniopasa Szymka, który zakochał się w najbogatszej dziewczynie we wsi. Albo piękną Jarosławnę młynarzównę, która zupełnie nie nadawała się do życia na wsi. Albo wiejską ladacznicę Gronostaj, którą nabożne gospodynie postanowiły wyświęcić ze wsi. Albo zbójcę Waligórę, którego najemnicy zakopali po szyję w ziemi i zostawili na pewną śmierć.

Tak, wiedźma z Wilżyńskiej Doliny może im wszystkim pomóc. Ale, jak dobrze wiadomo, nie ma nic groźniejszego niż własne życzenia. Zwłaszcza jeśli się spełniają.  

źródło opisu: http://www.runa.pl/ksiazki/120-OPOWIESCI-Z-WILZYNS...(?)
źródło okładki: http://www.runa.pl
show less
Format: papier
ISBN: 8391790436
Publisher: Agencja Wydawnicza RUNA
Pages no: 294
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
malli
malli rated it
4.0 Opowieści z Wilżyńskiej Doliny
Zbiór niezwykle ciekawych i klimatycznych opowiadań. Inspirowanych folklorem. Za pierwsze "A kochał ją, że strach" autorka otrzymała nagrodę im. Zajdla (w pełni zasłużenie). Treść opowiadań to pogranicze baśni i groteski, nie zawsze z dobrym zakończeniem. Takie fantasy dla dorosłych. Na pewno pozycj...
Other editions (6)
Books by Anna Brzezińska
On shelves
Share this Book
Need help?