logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Pasja Artemizji - Susan Vreeland
Pasja Artemizji
by: (author)
3.83 15
Historia Artemizji Gentileschi - malarki, która oczarowała postrenesansowe Włochy pięknem swej sztuki - obfituje w wiele dramatycznych zdarzeń. Jako osiemnastoletnia dziewczyna - uwikłana w upokarzający proces o gwałt - opuszcza Rzym i poślubiona przez malarza udaje się do Florencji. Jej rosnąca... show more
Historia Artemizji Gentileschi - malarki, która oczarowała postrenesansowe Włochy pięknem swej sztuki - obfituje w wiele dramatycznych zdarzeń.

Jako osiemnastoletnia dziewczyna - uwikłana w upokarzający proces o gwałt - opuszcza Rzym i poślubiona przez malarza udaje się do Florencji. Jej rosnąca sława przyczynia się jednak do rozpadu małżeństwa i Artemizja rozpoczyna życie na własną rękę, starając się pogodzić sztukę i macierzyństwo, uczucie i geniusz.

Powieść o poszukiwaniu miłości, przebaczenia i ukojenia przez sztukę - usytuowana w malowniczej scenerii Rzymu, Florencji, Genui i Neapolu, ubarwiona mnóstwem szczegółów z życia siedemnastowiecznych malarzy - ukazuje niezwykłą kobietę, która ośmieliła się rzucić wyzwanie konwenansom epoki i żyć zgodnie z nakazem serca.
show less
Format: papier
ISBN: 8373013636
Publisher: Rebis
Pages no: 384
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Zielono w głowie
Zielono w głowie rated it
3.5
Autorka ma wspaniałe pióro - pisze lekko, a jednocześnie pięknie. Jej dialogi są nie tylko ciekawe, ale także znakomicie skomponowane, a opisy nie nudzą, ale fascynują. Postać Artemizji staje się bliska, jej i czytelnika nie dzieli już kilka stuleci, zaczynają się dobrze znać i rozumieć. Nie znałam ...
Books by Susan Vreeland
On shelves
Share this Book
Need help?