logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Szaleństwa Brooklynu - Jerzy Kozłowski, Paul Auster
Szaleństwa Brooklynu
by: (author) (translator)
Pewien, że wkrótce umrze, Nathan Glass pisze Księgę ludzkiego szaleństwa, by zebrać wszystkie dziwactwa, jakich był świadkiem. Jednym z jej bohaterów jest Tom Wood, siostrzeniec Glassa, niegdyś literaturoznawca, teraz pracownik antykwariatu. Za sprawą jego szefa, Harry?ego Brightmana, w życiu... show more
Pewien, że wkrótce umrze, Nathan Glass pisze Księgę ludzkiego szaleństwa, by zebrać wszystkie dziwactwa, jakich był świadkiem. Jednym z jej bohaterów jest Tom Wood, siostrzeniec Glassa, niegdyś literaturoznawca, teraz pracownik antykwariatu. Za sprawą jego szefa, Harry?ego Brightmana, w życiu Nathana i Toma zachodzą wstrząsające zmiany. Los dostarcza nowego materiału do Księgi... W tej powieści są wszystkie typowe elementy prozy Austera: miłość do Nowego Jorku, rola przypadku w życiu, wiara w magię słowa, motyw wędrówki i poszukiwania siebie.
show less
Format: papier
ISBN: 9788373017092 (8373017097)
Publisher: Rebis
Pages no: 228
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
SpokoWap
SpokoWap rated it
4.0 Szaleństwa Brooklynu
Pierwsze spotkanie z Paulem Austerem zaliczam do niezwykle udanych :) Zdecydowanie moje klimaty, facet ma naturalny dar do gawędzenia i snucia ciekawych historii. Książka wciąga (choć tempo ma powolne), bawi, momentami wzrusza - po prostu nie pozostawia obojętnym. Świetne.
Books by Paul Auster
Books by Jerzy Kozłowski
On shelves
Share this Book
Need help?