logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych - Michał Rusinek, Joanna Rusinek
Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych
by: (author) (illustrator)
3.00 5
Michał Rusinek na tropie językowych tajemnic! Słowa bywają nieposłuszne. Trudno ich upilnować – czasem mają szemraną przeszłość, przekraczają granice, a nawet zmieniają znaczenie! Michał Rusinek, niestrudzony tropiciel tajemnic naszego języka, pokazuje tym razem świat słów zapożyczonych.... show more
Michał Rusinek na tropie językowych tajemnic!

Słowa bywają nieposłuszne. Trudno ich upilnować – czasem mają szemraną przeszłość, przekraczają granice, a nawet zmieniają znaczenie! Michał Rusinek, niestrudzony tropiciel tajemnic naszego języka, pokazuje tym razem świat słów zapożyczonych. Odkryjecie sekrety wyrazów, których używamy codziennie, a o których tak mało wiemy!

Co wspólnego ma indyk z Indianami? Czy wiesz, że często na śniadanie zjadasz „złote jabłka”, a na obiad „kwiaty kapusty”? Czy traktory istniały w starożytności i co łączy jasiek z Jasiem?

Bierzcie lupę! Wyruszamy w świat tajemniczych historii słów!

„Język polski jest jak odkurzacz, który zasysa wszystko wokół. Ale zaraz poddaje to własnej bardzo oryginalnej obróbce w trybach polskiej gramatyki i ortografii. Dlatego polszczyzna jest taka wspaniała”.

– Olga Tokarczuk
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788324052226
Publisher: Znak
Pages no: 56
Edition language: Polski
Category:
Childrens
Bookstores:
Books by Michał Rusinek
Books by Joanna Rusinek
On shelves
Share this Book
Need help?