logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
15 rowerowych krain na aktywny urlop w Polsce - Dariusz Jędrzejewski
15 rowerowych krain na aktywny urlop w Polsce
by: (author)
1.00 5
Rower nie jest tylko środkiem transportu; staje się również narzędziem emancypacji, sposobem na wyzwolenie. Uwalnia on duszę i ciało od moralnych dylematów, od niemocy fizycznej, które życie we współczesnym świecie – pełnym ostentacji, konwencji i hipokryzji, gdzie stwarzanie pozorów jest... show more
Rower nie jest tylko środkiem transportu; staje się również narzędziem emancypacji, sposobem na wyzwolenie. Uwalnia on duszę i ciało od moralnych dylematów, od niemocy fizycznej, które życie we współczesnym świecie – pełnym ostentacji, konwencji i hipokryzji, gdzie stwarzanie pozorów jest wszystkim, a bycie niczym – wywołuje, rozwija i podtrzymuje ze zgubnym skutkiem dla zdrowia.
Paul de Vivie, zwany Velociem (1853 - 1930),
propagator cyklizmu i turystyki rowerowej


Nieważne gdzie, byle na rowerze i w dobrym towarzystwie – to przesłanie pierwszej zwrotki popularnej, nieco humorystycznej piosenki, która wpada w ucho po pierwszym przesłuchaniu. Sam autor i wykonawca jest również zapalonym cyklistą. Choć sama jazda na rowerze dostarcza wiele radości, to warto się zastanowić, dokąd wyruszyć na wycieczkę. Nasz przewodnik kierujemy do osób, które chciałyby połączyć rekreację rowerową z poznawaniem Polski. Prezentujemy piętnaście krain różnej wielkości, których zwiedzanie ułatwiają znakowane szlaki rowerowe. Są to całe regiony, parki krajobrazowe lub niewielkie obszary, których wspólną cechą są dobrze przemyślane systemy szlaków rowerowych.
W przewodniku czytelnik znajdzie:
• opisy miejscowości, głównych węzłów szlaków każdego regionu,
• wzmianki o interesujących krajoznawczo i historycznie miejscach na szlakach,
• przebieg szlaków rowerowych w każdym regionie,
• dane kontaktowe i adresowe punktów informacji turystycznej.  

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013
źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 9788375964417
Publisher: G+J Gruner&Jahr/National Geographic
Pages no: 232
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Dariusz Jędrzejewski
On shelves
Share this Book
Need help?