logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
3 opowiadania - Honore de Balzac
3 opowiadania
by: (author)
4.00 10
Pułkownik Chabert Pułkownik Chabert - napoleonida, który rozstrzygnął o zwycięstwie cesarza pod Eylau - odnosi ciężkie rany w bitwie i zostaje pochowany żywcem w zbiorowej mogile. Udaje mu się jednak wydostać spod trupów. Gdy zmieniony nie do poznania ranami i chorobą powraca do Paryża nikt nie... show more
Pułkownik Chabert
Pułkownik Chabert - napoleonida, który rozstrzygnął o zwycięstwie cesarza pod Eylau - odnosi ciężkie rany w bitwie i zostaje pochowany żywcem w zbiorowej mogile. Udaje mu się jednak wydostać spod trupów. Gdy zmieniony nie do poznania ranami i chorobą powraca do Paryża nikt nie chce w żebraku rozpoznać sławnego i przystojnego kawalerzysty.

Msza Ateusza
Tytułowy Ateusz to genialny lekarz - dziwak, złośliwiec i oportunista (prototyp doktora Hausa), który nie wierzy w nic, czego nie można zbadać skalpelem. Jak spostrzega jego uczeń, mistrz kilka razy w roku odwiedza kościół i z bigoterią wysłuchuje mszy. Dlaczego? Tajemnica tkwi w przeszłości geniusza medycyny naznaczonej rozpaczliwą pracą i próbami wydostania się z nędzy. Zanim zginie w rynsztoku Paryża spotka wspaniałego prostego człowieka. Msza ateusza to wzruszająca opowieść o dumie i oddaniu człowieka pracy, który poświęca się dla szczęścia i sukcesu młodego adepta medycyny.

Piotr Grassou
Piotr Grassou jest malarzem bez talentu i mieszczuchem na wskroś przeciętnym. Dzięki opiece pewnego marszanda i udanemu plagiatowi, który zyskuje powodzenie na wystawie sprzedaje z powodzeniem tyle obrazów, że może żyć dostatnio i spokojnie. Pewnego dnia do jego pracowni marszand przyprowadza rodzinę handlarza butelek i prosi by Piotr namalował ich portrety. Dla Piotra będą to portrety rodzinne.
Czyta: Mirosław Neinert
Czas nagrania 5h 30min.

za: http://merlin.pl/3-opowiadania_Honore-de-Balzac/browse/product/1,941007.html#fullinfo  

źródło opisu: http://merlin.pl/3-opowiadania_Honore-de-Balzac/br...(?)
show less
Format: audiobook
ISBN: 9788393328116
Publisher: Olesiejuk
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
arturoschodzinski
arturoschodzinski rated it
4.0 3 opowiadania
Rewelacja! Spotkałem się z Panem Balzakiem po raz pierwszy. To co mi opowiedział zachwyciło mnie, urzekło, chwyciło za serce. A gdy kończył opowiadanie o chodzącym na mszę ateuszu to łzy popłynęły po policzkach. Ja stary chłop i tak się wzruszyłem. Ależ jak się nie wzruszyć nad ludzką dobrocią. Och,...
Books by Honore de Balzac
On shelves
Share this Book
Need help?