logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Beksiński 2 - Zdzisław Beksiński
Beksiński 2
by: (author)
Wyjątkowa kolekcja prac Zdzisława Beksińskiego. W części pierwszej prezentuje rysunki powstałe do połowy lat 70. Kolejna partia albumu zawiera malarstwo z całego okresu twórczości. Zawarte w albumie obrazy to między innymi prace z kolekcji żony Zofii oraz syna Tomasza. Zgodnie z ostatnią wolą... show more
Wyjątkowa kolekcja prac Zdzisława Beksińskiego. W części pierwszej prezentuje rysunki powstałe do połowy lat 70. Kolejna partia albumu zawiera malarstwo z całego okresu twórczości. Zawarte w albumie obrazy to między innymi prace z kolekcji żony Zofii oraz syna Tomasza. Zgodnie z ostatnią wolą właścicieli zbiory po ich śmierci przekazane zostały do Muzeum Historycznego w Sanoku i tam się obecnie znajdują. Ostatnia część albumu to kolaże komputerowe, w których widać twórcze wykorzystanie przez Beksińskiego możliwości, jakie daje nowoczesna technika.
Uzupełnieniem wstępów wybitnego tenora Wiesława Ochmana, długoletniego przyjaciela artysty i Wiesława Banacha, dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku są archiwalne zdjęcia prywatne Zdzisława Beksińskiego, dotąd niepublikowane.
Album nie powiela żadnej reprodukcji z pierwszego tomu.Wiesław Ochman (wstęp)
Wiesław Banach (wstęp)
prof. Władysław Pluta (proj. graf.)
Teresa Bałuk-Ulewiczowa (tłum.)
Joanna Kułakowska-Lis (red.)  
show less
Format: papier
ISBN: 8387730424
Publisher: BoSz art
Pages no: 144
Edition language: Polski
Category:
Art
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Zdzisław Beksiński
Share this Book
Need help?