Pierwsza polska książka uhonorowana Międzynarodową Nagrodą Bookera, otrzymała również Literacką Nagrodę Nike 2008. Jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych na świecie powieści ostatnich lat, wydana w 2007 roku w Wydawnictwie Literackim. Co mamy wspólnego z biegunami - prawosławnym...
show more
Pierwsza polska książka uhonorowana Międzynarodową Nagrodą Bookera, otrzymała również Literacką Nagrodę Nike 2008.
Jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych na świecie powieści ostatnich lat, wydana w 2007 roku w Wydawnictwie Literackim.
Co mamy wspólnego z biegunami - prawosławnym odłamem starowierców, ludźmi którzy zło oswajają ruchem? Ile jest w nas z biegunów?
Od dawnych sułtańskich pałaców przez siedemnastowieczne gabinety osobliwości po współczesne hale odlotów - Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy. Zaprasza do wspólnego oswajania migotliwej, fragmentarycznej rzeczywistości, do porzucania utartych szlaków.
Ta powieść nie ma granic - dzieje się na całym świecie.
"Bohaterami tej książki są nomadzi i koczownicy, nieprzywiązani do własnych korzeni. Kobiety wożące w torebkach zapasowe szczoteczki do zębów na wypadek nagłej podróży i mężczyźni umiejący spakować cały swój dobytek w 10 minut, zawsze gotowi do drogi.
Proza Olgi Tokarczuk przekonuje, iż poczucie ładu wszechświata dostępne jest każdemu, o ile tylko podróżuje".
Marta Cuber, "Polityka"
"Oryginalna, pasjonująca i znakomicie napisana".
"La Figaro"
show less