logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Bóg nie jest wielki. Jak religia wszystko zatruwa - Christopher Eric Hitchens
Bóg nie jest wielki. Jak religia wszystko zatruwa
3.00 5
Bóg nie jest wielki to bezlitosna rozprawa z grzechami i niegodziwościami religii. Hitchens opisuje intelektualną podróż w kierunku świeckiego spojrzenia na świat, świat oparty na nauce i rozumie; świat, w którym wizję Nieba zastąpiły zapierające dech w piersiach zdjęcia z kosmosu. Stawia... show more
Bóg nie jest wielki to bezlitosna rozprawa z grzechami i niegodziwościami religii. Hitchens opisuje intelektualną podróż w kierunku świeckiego spojrzenia na świat, świat oparty na nauce i rozumie; świat, w którym wizję Nieba zastąpiły zapierające dech w piersiach zdjęcia z kosmosu.

Stawia odważne pytania i śmiało formułuje tezy. Próbuje udowodnić, że to nie Bóg nas stworzył, ale że to my stworzyliśmy Boga. Jego argumentacja poparta jest osobistymi doświadczeniami, udokumentowanymi anegdotami historycznymi oraz krytyczną analizą tekstów religijnych.

Spośród wielu książek o podobnej tematyce, które pojawiły się w ostatnim czasie na rynku, Bóg nie jest wielki jest najbardziej zachęcającą pozycją, wyróżnia ją siła, dowcip i wiedza, których próżno szukać w pozostałych lekturach.  

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/
źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/
show less
Format: paperback
ISBN: 9788379991358
Publisher: Sonia Draga
Pages no: 304
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Moje książki
Moje książki rated it
3.0 Bóg nie jest wielki. Jak religia wszystko zatruwa
Wydaje mi się że tytuł nie całkiem odpowiada treści zawartej w książce. Podobnie jak inni czytelnicy piszący opinię uważam, że raczej bogowie niż bóg. Jednak tytuł to także swego rodzaju marketing. Liczba mnoga w tytule mogłaby być odebrana jako kolejna książka o martwych bogach - chociaż czy bogowi...
Other editions (1)
Books by Christopher Eric Hitchens
On shelves
Share this Book
Need help?