logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Bóg. Życie i twórczość - Szymon Hołownia
Bóg. Życie i twórczość
by: (author)
4.33 15
Hołownia pokusił się o biografię... Boga! Szymon Hołownia uwielbia ambitne projekty. Taki jest również ten: książka, która ma być pierwszą na świecie biografią Boga! Jak na biografię przystało, autor zaczyna od samego początku, czyli - no właśnie, od kiedy? Relacja Boga i czasu to jeden z... show more
Hołownia pokusił się o biografię... Boga!Szymon Hołownia uwielbia ambitne projekty. Taki jest również ten: książka, która ma być pierwszą na świecie biografią Boga! Jak na biografię przystało, autor zaczyna od samego początku, czyli - no właśnie, od kiedy?
Relacja Boga i czasu to jeden z poruszanych przez Hołownię fascynujących tematów. Znany dziennikarz opisuje nasze wyobrażenia dotyczące Stwórcy, próbując odpowiedzieć na najczęściej nurtujące nas pytania: czy rzeczywiście Bóg jest jeden, dlaczego w Starym Testamencie bywał okrutny i mściwy, a w Nowym twierdził, że najważniejsze to kochać i przebaczać, czemu nie daje się zobaczyć, dlaczego objawił się akurat Żydom i czym jest Trójca Święta?
Najważniejsze teologiczne koncepcje, charakterystyczny styl Hołowni i liczne osobiste refleksje autora na temat jego stosunku do Stwórcy to wybuchowa mieszanka!  
show less
Format: papier
ISBN: 9788324014811
Publisher: Znak
Pages no: 332
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
lipiecp
lipiecp rated it
5.0 Bóg. Życie i twórczość
Książka kompletna. Jak każda Hołowni. Kwestie mniej i bardziej skomplikowane, których wyjaśnienie Kościół naszych czasów pokpił Szymon Hołownia tłumaczy w sposób niepozostawiający wątpliwości. Idealnie wskazuje miejsca, w których dalsze rozważania logiczne, "rozumowe" są bezsensowne i trzeba po pros...
Other editions (2)
Books by Szymon Hołownia
On shelves
Share this Book
Need help?