logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Głód - Knut Hamsun
Głód
by: (author)
4.00 5
Powieść "Głód" opublikowana pierwotnie jako szkic, ukazała się w roku 1890 i zyskała z miejsca światowy rozgłos. Nosi ona cechu autobiograficzne, oparta jest na przeżyciach autora w okresie największej biedy. Bohaterem jest młody inteligent, daremnie poszukujący swej drogi życiowej w... show more
Powieść "Głód" opublikowana pierwotnie jako szkic, ukazała się w roku 1890 i zyskała z miejsca światowy rozgłos. Nosi ona cechu autobiograficzne, oparta jest na przeżyciach autora w okresie największej biedy. Bohaterem jest młody inteligent, daremnie poszukujący swej drogi życiowej w społeczeństwie obojętnym i bezdusznym. Nie może się przystosować do otaczającego go świata, nie umie stawić czoła przeciwnemu losowi, żyje w nędzy i głodzie, dumny ze swej niezależności i pełen szczytnych aspiracji, nigdy nie spełnionych.

Książka stanowi ważki i cenny dokument, jest jednocześnie wielkiej miary dziełem literackim, reprezentującym fazę przełomu między dziewiętnastowiecznym realizmem a modernizmem.  

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
Publisher: Państwowy Instytut Wydawniczy
Pages no: 178
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Edward
Edward rated it
5.0 Hunger
IntroductionSuggestions for Further ReadingTranslator's Note--HungerExplanatory NotesTextual Notes
Edward
Edward rated it
5.0 Hunger
IntroductionSuggestions for Further ReadingTranslator's Note--HungerExplanatory NotesTextual Notes
Rewolwerowiec
Rewolwerowiec rated it
4.0 Głód
Uwielbiam takie schizofreniczne klimaty. "Krzyk" na okładce zwiastuje szaleństwo między stronami... "Głód" może sprawić wrażenie bezsensownego monologu wariata a jednak poprzetykanego PRAWDĄ. Czyż nie jesteśmy JEJ głodni?... Zatem smacznego.
Other editions (7)
Books by Knut Hamsun
On shelves
Share this Book
Need help?