logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Gringo wśród dzikich plemion - Wojciech Cejrowski
Gringo wśród dzikich plemion
4.11 110
Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. Sprawia, że Czytelnik zaczyna się głośno śmiać. Jest to także album niezwykłych fotografii z wypraw w najdziksze rejony świata. Wojciech Cejrowski zabierze Państwa na wyprawę do ostatnich dzikich plemion. * Pierwsze... show more
Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. Sprawia, że Czytelnik zaczyna się głośno śmiać. Jest to także album niezwykłych fotografii z wypraw w najdziksze rejony świata. Wojciech Cejrowski zabierze Państwa na wyprawę do ostatnich dzikich plemion.
*

Pierwsze egzemplarze Gringo wśród dzikich plemion trafiły do księgarń w dniu moich urodzin w czerwcu 2003 roku. Egzemplarz nr 500.000 zaksięgowano jako sprzedany w czerwcu 2011. Osiem lat na rynku i wciąż na listach bestsellerów. Złota książka!
Pół miliona egzemplarzy to w Polsce nakład kolosalny - dlatego świętujemy i dlatego wymieniliśmy okładkę na złotą. Złota książka - jak złota płyta.
Często mi Państwo mówią, że lekko się czyta. Wiem, ale jeśli ktoś myśli, że to dlatego, że mam lekkie pióro, to ciężko się myli - ja tę książkę pisałem z mozołem przez trzy lata. Czyta się lekko, bo jest wypracowana, wycyzelowana, a właściwie... wypocona. Wspominam o tym nie po to, żeby się użalać, ale po to, by ktoś, komu teraz idzie pod górkę, wiedział, że wysiłek popłaca. Nie ustawajcie w drodze! I bądźcie cierpliwi - na dobre owoce warto czekać latami. Ja na przykład czekam sobie teraz na ten moment, kiedy przekroczymy milion. Czekam - i nigdzie mi się nie śpieszy.
Wojciech Cejrowski
show less
Format: papier
ISBN: 9788375069259
Publisher: Zysk i S-ka
Pages no: 304
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
chrispu
chrispu rated it
3.5 Gringo wśród dzikich plemion
Książka o kontrastach. O różnym pojmowaniu i odbieraniu rzeczywistości przez "białych" i "dzikich". O tym jak przetrwać wśród Indian i nie zginąć w dżungli. O tym jak przetrwać wśród Latynosów i nie zginąć, jak już się wyjdzie żywym z tej dżungli. I cała ta mieszanka jest napisana w sposób momentami...
Światy z półki
Światy z półki rated it
4.0 Gringo wśród dzikich plemion
Pan Cejrowski pisze ciekawym stylem. Jest wiele sytuacji, z których można się nieźle uśmiać a przy okazji dowiedzieć, się paru rzeczy o Indianach.
Tak wiele książek, a tak mało czasu.
Tak wiele książek, a tak mało czasu. rated it
5.0 Gringo wśród dzikich plemion
Świetna zarówno pod względem treści, stylu i od strony edytorskiej - nie mogę się doczekać lektury innych książek pana Cejrowskiego. :) Polecam wszystkim amatorom książek podróżniczych, chociaż chyba wcale nie muszę, bo to już "nowa klasyka" jest.
lipiecp
lipiecp rated it
5.0 Gringo wśród dzikich plemion
Rewelacyjna książka! Nie dość że opisuje realia miejsc do których większość z nas pewnie w życiu nie dotrze to jeszcze robi to z tak ogromną dawką humoru i dystansu do cywilizacji zachodnioeuropejskiej, że książkę połyka się momentalnie.
Książkowo czyta
Książkowo czyta rated it
2.5 Gringo wśród dzikich plemion
Perypetie znanego podróżnika z ogromną dawką humoru.
Other editions (6)
On shelves
Share this Book
Need help?