logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Japoński dramat telewizyjny. Mukoda Kuniko, Yamada Taichi, taiga dorama - Mikołaj Melanowicz
Japoński dramat telewizyjny. Mukoda Kuniko, Yamada Taichi, taiga dorama
by: (author)
"Japoński dramat telewizyjny", książka oparta na oryginalnych nagraniach i tekstach, jest pierwszą w Europie próbą zapoznania Czytelnika z japońskim światem teatru telewizyjnego. Po tym medialnym labiryncie oprowadzają nas przewodnicy: nieżyjąca już Mukoda Kuniko i wciąż aktywny na polu... show more
"Japoński dramat telewizyjny", książka oparta na oryginalnych nagraniach i tekstach, jest pierwszą w Europie próbą zapoznania Czytelnika z japońskim światem teatru telewizyjnego.
Po tym medialnym labiryncie oprowadzają nas przewodnicy: nieżyjąca już Mukoda Kuniko i wciąż aktywny na polu artystycznym Yamada Taichi - twórcy zarówno jednoczęściowych dramatów, jak i seriali ukazujących życie rodziny w Kraju Kwitnącej Wiśni.
W drugiej części książki poznajemy świat wielkich narracji historycznych, rzadkich w kręgu europejskich, zwanych dramatami-rzekami (taiga dorama). W większości są to opowieści samurajskie, prezentujące burzliwą historię od czasów dworskich po wprzęgnięcie jednostki ludzkiej w machinę II wojny światowej.
Publikacja jest cennym źródłem wiedzy o japońskiej kulturze masowej, roli telewizji, upodobaniach i stylu życia oraz o codziennych problemach Japończyków i ich stosunku do narodowej tradycji.  

źródło opisu: http://www.wydawnictwodialog.pl/
źródło okładki: http://www.wydawnictwodialog.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 9788361203278
Publisher: Dialog
Pages no: 312
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Mikołaj Melanowicz
Share this Book
Need help?