logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Jeż Jerzy na urwanym filmie - Rafał Skarżycki
Jeż Jerzy na urwanym filmie
by: (author)
Czy kiedykolwiek, oglądając film, zastanawialiście się, co by było, gdyby wydarzenia potoczyły się inaczej albo co też dziać się mogło przed napisami początkowymi lub po napisach końcowych? Na pewno tak! Teraz nie jesteście już skazani na domysły - przynajmniej nie jeżeli chodzi o film Jeż Jerzy.... show more
Czy kiedykolwiek, oglądając film, zastanawialiście się, co by było, gdyby wydarzenia potoczyły się inaczej albo co też dziać się mogło przed napisami początkowymi lub po napisach końcowych? Na pewno tak! Teraz nie jesteście już skazani na domysły - przynajmniej nie jeżeli chodzi o film Jeż Jerzy. Niniejszy album przynosi wszystkie odpowiedzi - nawet na pytania, których nikt o zdrowych zmysłach nie ośmieliłby się zadać.

Jeż Jerzy na urwanym filmie nie jest kolejną odsłoną przygód Jerzego. Pretekstem do wydania tej książki jest pełnometrażowy film animowany Jeż Jerzy, nad którym autorzy pracowali od 2007 do końca 2010 roku. Podczas tej pracy powstały tysiące szkiców, rysunków, layoutów, storyboardów - mnóstwo materiału, który stanowił żywy zapis historii tworzenia animowanej wersji Kolczastego. Twórcy uznali, że warto pokazać tę część warsztatu filmowego - tym bardziej że zazwyczaj pozostaje ona ukryta. Jest więc Jeż Jerzy na urwanym filmie w dużej części artbookiem.

Ale jest też czymś więcej. Wojtek Wawszczyk, jeden z trzech reżyserów, wcielił się w rolę przewodnika, który z werwą objaśnia krok po kroku, jak do tego doszło, że na ekranach kin pojawił się Jeż Jerzy. To prawdziwa gratka dla wszystkich, których ciekawi filmowa kuchnia. To jednak nie wszystko. Jeż Jerzy na urwanym filmie to także... album komiksowy! Bardzo nietypowy, bo stworzyli go ludzie, którzy ostatnie kilka lat dzień w dzień wchodzili do świata Jeża i starali się sprawić, by stał się on pełnokrwistą postacią filmową. Rysownikami i scenarzystami Jeża Jerzego na urwanym filmie są animatorzy, rysownicy i reżyserzy filmu Jeż Jerzy. Album to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów serii.  

źródło opisu: www.merlin.pl
źródło okładki: Wydawnictwo Egmont
show less
Format: papier
ISBN: 9788323747055
Publisher: Egmont Polska
Pages no: 80
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Rafał Skarżycki
Share this Book
Need help?