logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Karol Marks Kapitał: Współczesne interpretacje klasycznej ekonomii. - Steve Shipside
Karol Marks Kapitał: Współczesne interpretacje klasycznej ekonomii.
by: (author)
Opublikowany w roku 1876 "Kapitał" Karola Marksa jest jego najważniejszym wkładem w światową ekonomię polityczną. W świetle Marksowskiego krytycyzmu wobec fluktuacji wolnego rynku kapitalistycznego możemy głębiej zrozumieć ostatni kryzys finansowy. Uważa się "Kapitał" za jedno z dzieł, które... show more
Opublikowany w roku 1876 "Kapitał" Karola Marksa jest jego najważniejszym wkładem w światową ekonomię polityczną. W świetle Marksowskiego krytycyzmu wobec fluktuacji wolnego rynku kapitalistycznego możemy głębiej zrozumieć ostatni kryzys finansowy. Uważa się "Kapitał" za jedno z dzieł, które wywarły największy wpływ na nauki ekonomiczne i społeczne. Steve Shipside w swej nowoczesnej interpretacji dzieła Marksa sięga po liczne przykłady z dziedziny ekonomiki nowoczesnej, dowodząc inspirującej przydatności Marksowskiego tekstu dla współczesnego świata biznesu i ekonomiki.
Dowiedz się:
Dlaczego wielki biznes niekoniecznie jest biznesem lepszym.
Jak rozwijać siłę roboczą przez rozbudzenie kreatywności pracowników.
Dlaczego skuteczny biznes potrzebuje rozwoju świadomości społecznej.
Jak najlepiej zastosować nowe strategie, nowe systemy i nowe technologie w Twoim przedsiębiorstwie
Dlaczego powinieneś dbać o sprawność, stan zdrowia i uzyskiwanie satysfakcji z pracy przez Twoich pracowników.

Nazwisko Marks nie dla wszystkich jest synonimem zła. Dla niektórych jawi się ono wciąż jako symbol czegoś dokładnie przeciwnego: jako wyzwolenie z wszelkiego zła świata i obietnica harmonijnej przyszłości. Od śmierci Marksa nie było chyba żadnego ruchu wyzwoleńczego, który nie powoływałby się na niego.
Poglądy Marksa często zawierają ostry krytycyzm, dający się odnieść do dzisiejszych praktyk stosowanych w biznesie, oraz tchną proroczą intuicją antyglobalistyczną, co czyni "Kapitał" dziełem równie żywym jak przed 130 laty.
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788362304158
Publisher: Wydawnictwo Studio Emka
Pages no: 119
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Steve Shipside
On shelves
Share this Book
Need help?