logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Książę Mgły - Carlos Ruiz Zafón
Książę Mgły
by: (author)
3.27 120
Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku. Zamieszkuje w domu niegdyś należącym do rodziny Fleishmanów, których dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Od pierwszych dni dzieją się tutaj dziwne... show more
Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku. Zamieszkuje w domu niegdyś należącym do rodziny Fleishmanów, których dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Od pierwszych dni dzieją się tutaj dziwne rzeczy; nocą w ogrodzie Max widzi posągi artystów cyrkowych. Dzieci poznają kilkunastoletniego Rolanda, od którego dowiadują się różnych ciekawostek o miasteczku i o zatopionym pod koniec pierwszej wojny statku. Poznają także dziadka Rolanda, latarnika Victora Kraya. To on opowie im o złym czarowniku, Księciu Mgły, który gotów jest spełnić każdą prośbę lub życzenie, ale w zamian żąda bardzo wiele. Coś, co dzieciom wydaje się jeszcze jedną miejscową legendą, szybko okazuje się zatrważającą prawdą.
Musiało upłynąć wiele lat, by Max zdołał wreszcie zapomnieć owe letnie dni, podczas których odkrył, niemal przypadkiem, istnienie magii.  

źródło opisu: Muza, 2010
źródło okładki: http://www.muzaklub.com/p2859,ksiaze-mgly-carlos-ruiz-zafon.html
show less
Format: papier
ISBN: 9788374958509
Publisher: Muza
Pages no: 200
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Strona po stronie
Strona po stronie rated it
3.5 Książę Mgły
Czas II wojny światowej był niewątpliwie okresem tragedii wielu rodzin. Tragedii większych i mniejszych. Do tej drugiej grupy zalicza się rodzina Carverów. Mała osada rybacka miała się stać dla nich ucieczką od niebezpieczeństw i zgiełku wojny. No właśnie - miała. Już od pierwszych minut pobytu w no...
Światy z półki
Światy z półki rated it
4.0 Książę Mgły
Książka nie jest zła. Jak możemy przeczytać we wstępie, to debiutancka powieść autora, więc przymknęłam oko na niektóre wątki, moim zdaniem nie dokończone. Jednak, książka jest niemniej wciągająca niż "Cień wiatru". Z zapartym tchem przeczytałam w jeden wieczór ;)
lacerta
lacerta rated it
3.0 Książę Mgły
Moja pierwsza książka Zafona i trochę mam mieszane uczucia. Historia sama w sobie ciekawie pomyślana, ale jakoś nie trzymała mnie w napięciu, poza chyba dwoma fragmentami. I trochę mi tu brakowało tego napięcia, ale mimo to jakoś ciężko było mi się oderwać od czytania, stąd mieszane odczucia.
Other editions (2)
Books by Carlos Ruiz Zafón
On shelves
Share this Book
Need help?