logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Lew i lilie - Maurice Druon
Lew i lilie
by: (author)
3.00 10
Wraz ze śmiercią Karola IV Pięknego wygasa dynastia Kapetyngów. Dzięki zręcznym zabiegom Roberta d'Artois koronę otrzymuje jego kuzyn Filip VI Walezjusz, książę słaby i lekkomyślny. Po serii nagłych śmierci królów na Francję spada klątwa miernych rządów. W zamian za swe usługi Robert pragnie... show more
Wraz ze śmiercią Karola IV Pięknego wygasa dynastia Kapetyngów. Dzięki zręcznym zabiegom Roberta d'Artois koronę otrzymuje jego kuzyn Filip VI Walezjusz, książę słaby i lekkomyślny.
Po serii nagłych śmierci królów na Francję spada klątwa miernych rządów. W zamian za swe usługi Robert pragnie odzyskać hrabstwo przodków. W drodze do celu nie cofnie się przed żadnym kłamstwem, podstępem czy zbrodnią.

Szósty tom cyklu "Królowie przeklęci" to opowieść o niszczycielskiej sile ludzkich ambicji, żądzy władzy i zemsty, których zgubne konsekwencje odciskają się na losach całego narodu na długie wieki.  

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2011
źródło okładki: http://otwarte.eu/books/krolowie-przekleci-6/
show less
Format: papier
ISBN: 9788375151602
Publisher: Wydawnictwo Otwarte
Pages no: 408
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Iwona1
Iwona1 rated it
3.0 Lew i lilie
Przyznaję, że kiedy zaczęły się opisy turnieju rycerskiego, książka zaczęła mnie nudzić. I tak jak w poprzednim tomie, za dużo nazwisk, co powodowało, że myśl ulatywała i trudniej było się skoncentrować. Panowanie Filipa de Valois to początek konfliktu między Anglią i Francją, kiedy Edward III domag...
Other editions (5)
Books by Maurice Druon
On shelves
Share this Book
Need help?