logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Marzycielka z Ostendy - Éric-Emmanuel Schmitt, Anna Lisowska
Marzycielka z Ostendy
by: (author) (author)
Kim jest marzycielka z Ostendy? Starą, samotną kobietą czy osobą, która odrzuciła lęk i zagrała z losem o najwyższą stawkę? Położywszy na szali własne szczęście, zaryzykowała i zrealizowała swe największe pragnienie. Nagrodą była miłość. Pięć opowiadań. Pięć marzeń. Pięć historii. Potęga... show more
Kim jest marzycielka z Ostendy? Starą, samotną kobietą czy osobą, która odrzuciła lęk i zagrała z losem o najwyższą stawkę? Położywszy na szali własne szczęście, zaryzykowała i zrealizowała swe największe pragnienie. Nagrodą była miłość.

Pięć opowiadań. Pięć marzeń. Pięć historii. Potęga pamięci, miłości, a może dotyku? Uczucie silniejsze niż upływający czas. Piękno odkryte w słowach, małżeństwo scalone przez śmierć, książka obarczona fatum, a wreszcie pamięć, jedyny strażnik naszych wspomnień. Literatura, która przywraca wiarę w marzenia.

Bohaterowie najnowszych opowiadań Erica-Emmanuela Schmitta są zwyczajnymi ludźmi. Wyróżnia ich jedno - ryzykują, by spełnić swoje marzenia. Nie zawsze wygrywają, ale gdy już im się uda - nic nie może stanąć na ich drodze do szczęścia. Są podobni do nas, bo przecież wszyscy mamy pragnienia. Te małe, codzienne i ogromne, o podboju świata.
O tym, że warto w nie wierzyć, nie trzeba nikogo przekonywać.
show less
Format: paperback
ISBN: 9788324012305 (8324012303)
Publisher: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Pages no: 256
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Boston Bibliophile
Boston Bibliophile rated it
3.0 The Woman with the Bouquet
http://www.bostonbibliophile.com/2011/07/review-woman-with-bouquet-by-eric.html
Książkowo czyta
Książkowo czyta rated it
3.5 Marzycielka z Ostendy
Głębia życiowych prawd w napisanych po mistrzowsku opowiadaniach. Czyta się jednym tchem. Polecam z całą odpowiedzialnością!
Other editions (5)
Books by Éric-Emmanuel Schmitt
On shelves
Share this Book
Need help?