logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Między Gorcem, Łyżką a Dunajcem - po górach i śladach przeszłości - Jarosław Czaja
Add cover
Między Gorcem, Łyżką a Dunajcem - po górach i śladach przeszłości
by: (author)
4.50 5
Może gdzie indziej ludzie mogą mówić z dumą - `Tutaj się mieszka od Mieszka`; ale nie u nas. Bo u nas, panie dzieju, mieszkało się znacznie, ale to znacznie wcześniej. A z tym przynoszeniem cywilizacji przez Piastów też było trochę inaczej, żeby nie powiedzieć - całkiem na odwrót. Problem jednak... show more
Może gdzie indziej ludzie mogą mówić z dumą - `Tutaj się mieszka od Mieszka`; ale nie u nas. Bo u nas, panie dzieju, mieszkało się znacznie, ale to znacznie wcześniej. A z tym przynoszeniem cywilizacji przez Piastów też było trochę inaczej, żeby nie powiedzieć - całkiem na odwrót. Problem jednak w tym, że wyniki prowadzonych permanentnie i zakrojonych na szeroką skalę badań archeologicznych, jakkolwiek fascynujące same w sobie i rozpalające wyobraźnię, docierają tak naprawdę tylko do garstki wtajemniczonych, a reszta żyje w nieświadomości, jak naprawdę rzecz się miała i jak niesamowity, a zupełnie nieznany kawał historii naszego kontynentu (tak, tak) mieści się w tym górskim zakątku, czyli na obrzeżach Kotliny Sądeckiej, zwłaszcza na lewym brzegu Dunajca, krótko mówiąc - u nas.

Jarosław Czaja - ur. w 1968 r. w Tarnowie. Plastyk, fan jazzu, nauczyciel. Rozmiłowany w historii Małopolski, regionalista. Od przeszło dekady związany z `Almanachem Ziemi Limanowskiej`. Publikował także w innych periodykach regionalnych (`Almanach Łącki`, rocznik `Małopolska`) i ogólnopolskich (`Jazzi Magazine`, `Art and Business`). Mieszka w Łukowicy.
show less
ISBN: 9788362196906 (8362196904)
Edition language: Polski
Bookstores:
On shelves
Share this Book
Need help?