logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Mitologia Nordycka - Neil Gaiman
Mitologia Nordycka
by: (author)
3.80 25
Neil Gaiman od lat fascynował się mitologią krajów skandynawskich i północno-germańskich. Więc z wielką inspiracją stworzył porywające wersje największych nordyckich historii w swoim barwnym i specyficznym stylu. "Mitologia nordycka"to paleta szesnastu różnobarwnych mitów rozpoczynających się od... show more
Neil Gaiman od lat fascynował się mitologią krajów skandynawskich i północno-germańskich. Więc z wielką inspiracją stworzył porywające wersje największych nordyckich historii w swoim barwnym i specyficznym stylu.

"Mitologia nordycka"to paleta szesnastu różnobarwnych mitów rozpoczynających się od powstania świata, a kończących się zmierzchem ery bogów. Mity w książce są ułożone chronologicznie, dzięki czemu wszystkie historie płynnie łączą się ze sobą i przenikają. Na stronach książki pojawia się historia o tym, skąd Thor ma swój młot oraz dlaczego Tyr nie ma ręki. Odpowiedź na pytanie, jak wybrać męża na podstawie wyglądu stóp, też tutaj się znajdzie. Jeżeli ktoś tylko zaczyna swoją przygodę z mitologią nordycką, to glosariusz na końcu książki nie pozwoli pogubić się wśród wielu imion i nazw.
show less
Format: ebook
ISBN: 9788374807289
Publisher: Mag
Edition language: Polski
Category:
Fantasy
Bookstores:
Books by Neil Gaiman
On shelves
Share this Book
Need help?