logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Myszy i ludzie - John Steinbeck
Myszy i ludzie
by: (author)
4.13 40
Myszy i ludzie (ang. Of Mice and Men), powieść amerykańskiego pisarza Johna Steinbecka, osadzona jest w latach trzydziestych XX wieku - okresie wielkiego kryzysu i wielkiej migracji zarobkowej.Powieść traktuje o przyjaźni, nierówności pomiędzy ludźmi, marzeniach i odpowiedzialności za drugą... show more
Myszy i ludzie (ang. Of Mice and Men), powieść amerykańskiego pisarza Johna Steinbecka, osadzona jest w latach trzydziestych XX wieku - okresie wielkiego kryzysu i wielkiej migracji zarobkowej.Powieść traktuje o przyjaźni, nierówności pomiędzy ludźmi, marzeniach i odpowiedzialności za drugą osobę. Jest to jednak nieprzewidywalna opowieść bez papierowych bohaterów i moralnie jednoznacznych postaw.Książka opowiada o dwóch przyjaciołach - George'u i Lennie'm, przemierzających cały stan w poszukiwaniu pracy i swojego miejsca w życiu. Lennie jest upośledzony umysłowo, w dodatku ma wielką siłę fizyczną, z której nie zdaje sobie sprawy, przez to raz po raz wpędza w kłopoty siebie i George’a.
„Faceci tacy jak my - zaczął George - nie mają rodziny. Co zarobią trochę grosza, zaraz to przepuszczają. Nie mają na świecie nikogo, pies z kulawą nogą się nimi nie przejmuje.- Ale my to co innego! - zawołał radośnie Lennie. - Teraz powiedz o nas.George milczał przez chwilę.- Ale my to co innego - rzekł wreszcie.- Bo ja...- Bo ja mam ciebie, a...- ... a ja ciebie! Mamy siebie i dlatego pies z kulawą nogą się nami przejmuje! - oznajmił Lennie triumfalnie”.
Na podstawie powieści powstał film o tym samym tytule, a główną rolę zagrał w nim John Malkovich. Serdecznie polecamy!* W 1962 roku Steinbeck dostał nagrodę Nobla za "realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw socjalnych".
show less
Format: audiobook
ASIN: 31136
Publisher: Qes Agency
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by John Steinbeck
On shelves
Share this Book
Need help?