logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Na srebrnym globie - Jerzy Żuławski
Na srebrnym globie
by: (author)
4.50 5
Pierwsza część "Trylogii księżycowej". Kosmonauci wśród ciągłych niebezpieczeństw przedzierają się przez pozbawioną tlenu księżycową pustynię, by w końcu po drugiej stronie srebrnego globu odnaleźć rozległy obszar porośnięty roślinnością i nadający się do życia. Tak pisał o książce Stanisław... show more
Pierwsza część "Trylogii księżycowej". Kosmonauci wśród ciągłych niebezpieczeństw przedzierają się przez pozbawioną tlenu księżycową pustynię, by w końcu po drugiej stronie srebrnego globu odnaleźć rozległy obszar porośnięty roślinnością i nadający się do życia.

Tak pisał o książce Stanisław Lem: „Zbudować cały olbrzymi świat z próżni i kamienia, z czerni i bieli, i prowadzić przez tę martwą pustynię ludzi zamkniętych w żelaznym wozie, ukazując ich wysiłki, ich walkę tak, by czytelnik czuł się naprawdę przeniesiony na Księżyc i do głowy nawet mu nie przyszło, jakie to niebezpieczeństwa monotonii, ubóstwa zagrażały zamierzonej akcji — było przedsięwzięciem bardzo ryzykownym. Oparcie twórczej wyobraźni na rzetelnych danych astronomicznych (do książki załączona była dokładna mapa wyprawy), kontynuowanie wypadków z realistyczną sumiennością i ścisłością logiczną — oto źródła pisarskiego sukcesu”
show less
Format: ebook
ISBN: 9788364416552
Publisher: Bookrage / Code Red Tomasz Stachewicz
Pages no: 141
Edition language: Polski
Category:
Science Fiction
Series: Trylogia księżycowa (#1)
Bookstores:
Other editions (8)
Books by Jerzy Żuławski
On shelves
Share this Book
Need help?