logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Nie ma jednej Rosji - Barbara Włodarczyk
Nie ma jednej Rosji
by: (author)
W swoich telewizyjnych reportażach Barbara Włodarczyk przybliżyła Rosję polskim widzom; teraz po raz pierwszy odłożyła kamerę i sięgnęła po klawiaturę. Rosja z książki Włodarczyk to nie tylko Moskwa i stołeczny glamour. Dziennikarka podpatruje nastolatki w czasie szkoleń ze strzelania w... show more
W swoich telewizyjnych reportażach Barbara Włodarczyk przybliżyła Rosję polskim widzom; teraz po raz pierwszy odłożyła kamerę i sięgnęła po klawiaturę.

Rosja z książki Włodarczyk to nie tylko Moskwa i stołeczny glamour. Dziennikarka podpatruje nastolatki w czasie szkoleń ze strzelania w moskiewskiej szkole kadetek, śledzi historię dziewczyny porwanej w Dagestanie, w wiosce Niżniewasiliewka spotyka milionera, który przeżył nagłe nawrócenie duchowe. Bohaterowie jej opowieści to ludzie prości, z pozoru wręcz przeciętni, a jednak zdumiewający, podobnie jak czasy, w którym przyszło im żyć.

Ich losy pozwalają czytelnikowi dojrzeć wszystkie przemiany, które zaszły w Rosji w ostatnich dwóch dekadach. Książkowy debiut Barbary Włodarczyk to świadectwo wieloletniej, rzetelnej pracy dziennikarskiej. Zbiór reportaży, napisanych z werwą i prostotą, odsłania cząstkę owej jakoby nieuchwytnej „rosyjskiej duszy”.

Książka powstała na kanwie wybranych reportaży telewizyjnych.  

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2013
źródło okładki: www.wydawnictwoliterackie.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788308050873
Publisher: Wydawnictwo Literackie
Pages no: 304
Edition language: Polski
Category:
Cultural, Russia
Bookstores:
Community Reviews
Literatka kawy.
Literatka kawy. rated it
4.0 Nie ma jednej Rosji
Barbara Włodarczyk Wydawnictwo Literackie, 2013 Barbara Włodarczyk - dziennikarka, korespondentka TVP w Rosji - zdecydowała się przenieść na papier swoje reportaże telewizyjne ukazujące życie codzienne mieszkańców tego kraju. Swój zbiór przewrotnie nazwała Nie ma jednej Rosji – z jednej strony uda...
Other editions (2)
Books by Barbara Włodarczyk
On shelves
Share this Book
Need help?