logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Powrót do Missing - Abraham Verghese
Powrót do Missing
by: (author)
5.00 10
To niezwykłe osiągnięcie literackie. John Irving Niezwykła powieść. Wypełniona mistycznymi scenami i bohaterami, którzy na zawsze potrafią wryć się w pamięć. Verghese jako pisarz ma coś z maga. "USA Today" Nieokiełznana wyobraźnia… Verghese ma rzadki talent pokazywania swych bohaterów z różnej... show more
To niezwykłe osiągnięcie literackie.
John Irving

Niezwykła powieść. Wypełniona mistycznymi scenami i bohaterami, którzy na zawsze potrafią wryć się w pamięć. Verghese jako pisarz ma coś z maga.
"USA Today"

Nieokiełznana wyobraźnia… Verghese ma rzadki talent pokazywania swych bohaterów z różnej perspektywy, w zależności jak rozwija się historia - od tragedii, melodramatu aż do komedii. Ta powieść to nie tylko saga. To piękna oda do lekarzy.
"Entertainment Weekly"

Osieroceni przez matkę, hinduską zakonnicę, i porzuceni przez ojca, brytyjskiego chirurga, bliźniacy Marion i Shiva, wychowują się w misyjnym szpitalu w Addis Abebie. Połączeni niezwykłą więzią nie tylko dzielą tę samą fascynację medycyną, ale zatracają się w miłości do jednej kobiety. To niszczy ich szczególną relację i wygania Mariona do dalekiej Ameryki, gdzie wkrótce będzie musiał powierzyć swoje życie ludziom, którzy go najbardziej skrzywdzili.
Ta niezwykle oczyszczająca, przepełniona emocjami powieść o Afryce, miłości, cudach medycyny, wygnaniu i domu długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Abraham Verghese - jest profesorem teorii i praktyki medycyny na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Stanford. Urodził się w Etiopii, jego rodzice pochodzili z Indii. W 1994 roku opublikował swa debiutancką powieść My Own Country: A Doctor's Story, która stała się bestsellerem i została sfilmowana.
show less
Format: EPUB,EPUB ADOBE,MOBI
ASIN: 4822
Publisher: Świat Książki
Edition language: Polski
Category:
History
Bookstores:
Community Reviews
Cyfranek - Cyfrowe Czytanie
Cyfranek - Cyfrowe Czytanie rated it
5.0 Znakomita, bardzo ludzka opowieść o losach Indusów na obczyźnie - z Indiami, Etiopią i Stanami Zjednoczonymi w tle
Abraham Verghese w powieści „Powrót do Missing” korzystając z bogatej literatury, własnych doświadczeń oraz relacji znajomych, znakomicie zarysowuje tło i kreuje bohaterów. Autor tworzy mikrokosmos szpitala w Addis Abebie, wokół którego osnuta jest akcja książki. Z tego niewielkiego skrawka etiopski...
On shelves
Share this Book
Need help?