logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian - Ziemowit Szczerek
Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian
by: (author)
4.08 30
Przyjdzie Mordor i nas zje Ziemowita Szczerka to opowieść o polskich „plecakowcach” wyjeżdżających na Wschód w poszukiwaniu „hardkoru” i przygody. Głównym celem ich wędrówek jest Ukraina, którą przemierzają pociągami, rozklekotanymi autobusami i marszrutkami, magazynując historie, które sprzedają... show more
Przyjdzie Mordor i nas zje Ziemowita Szczerka to opowieść o polskich „plecakowcach” wyjeżdżających na Wschód w poszukiwaniu „hardkoru” i przygody. Głównym celem ich wędrówek jest Ukraina, którą przemierzają pociągami, rozklekotanymi autobusami i marszrutkami, magazynując historie, które sprzedają następnie – po odpowiednim „podrasowaniu” – żądnym podobnych treści rodakom.

Przyjdzie Mordor i nas zje jest narracją o odrzuceniu i fascynacji, o potrzebie ekstensyfikacji w osobie Innego tego, czego próbujemy nie zauważać u nas samych. Przedstawia jednocześnie Ukrainę jako przestrzeń wypartego w – świadomie prozachodniej – mentalności Polaków.

Przy tym wszystkim jednak, utwór da się rozpatrywać także jako apologia polskiej ruchliwości i ciekawości świata, którą we współczesnej Europie Środkowowschodniej uznać można za coś wyjątkowego.  

źródło opisu: http://www.ha.art.pl/
źródło okładki: http://www.ha.art.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 9788362574940
Publisher: ha!art
Pages no: 222
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Trochę zdrowego snobizmu
Trochę zdrowego snobizmu rated it
4.5 Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian
Ziemowit Szczerek podbił polski rynek książkowy swoim fascynującym reportażem o Ukrainie. Został obsypany nagrodami, ogromna rzesza krytyków chwaliła jego styl, ogólnie rzecz biorąc – fenomen. Jako literacki snob, nie mogłam oprzeć się kupnie tej książki, tym bardziej że zakupiłam ją z jeszcze bardz...
Other editions (2)
Books by Ziemowit Szczerek
On shelves
Share this Book
Need help?