logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Rotmistrz - Marian Zacharski
Rotmistrz
by: (author)
4.50 5
Jerzy Sosnowski von Nałęcz – rotmistrz ułanów, wybitny jeździec, bon vivant, legenda Berlina złotych lat dwudziestych i trzydziestych. Uwielbiany przez damy. Jako przedwojenny as wywiadu zdobywał dla Polski informacje na nieznaną wcześniej skalę. Gdy Niemcy i Sowieci dogadywali się za plecami... show more
Jerzy Sosnowski von Nałęcz – rotmistrz ułanów, wybitny jeździec, bon vivant, legenda Berlina złotych lat dwudziestych i trzydziestych. Uwielbiany przez damy. Jako przedwojenny as wywiadu zdobywał dla Polski informacje na nieznaną wcześniej skalę.
Gdy Niemcy i Sowieci dogadywali się za plecami Polaków, wysłano go z misją specjalną do Niemiec. Miał jedno zadanie: dostać się do wnętrza Reichswehry, aby wykraść najpilniej strzeżone tajemnice. Utkał siatkę szpiegowską z najpiękniejszych kobiet Rzeszy. Uwiódł wysokie urzędniczki państwowe, hrabiny, baronowe, żony wysokich oficerów. Wykonał zadanie. Po powrocie do kraju zamiast laurów dostał wyrok. Proces przerwała wojna. Zginął w sowieckim więzieniu. Jego losy wciąż okrywa tajemnica.
Generał Marian Zacharski, legenda polskiego wywiadu, zdobył w niemieckich archiwach wiele nowych, cennych informacji na temat Sosnowskiego. Ta książka odsłania nie tylko kulisy życia rotmistrza Sosnowskiego, ale także kulisy pracy szpiegowskiej. Nie zawsze czyste, ale zawsze rozpalające wyobraźnię.  

źródło opisu: Nota Wydawcy
źródło okładki: Wydawca
show less
Format: papier
ISBN: 9788375068092
Publisher: Zysk i S-ka
Pages no: 480
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Dom na skraju mrowiska
Dom na skraju mrowiska rated it
5.0 Rotmistrz
Świetna książka! W odróżnieniu od podobnej, także znakomitej książki, innego autora Henryka Ćwięka, pod tytułem "Rotmistrz Sosonowski. As wywiadu Drugiej Rzeczypospolitej", książka Zacharskiego o niebo lepiej przybliża czytelnikowi tło rozgrywających się na kartach książki wydarzeń. Szczególnie świe...
Other editions (2)
Books by Marian Zacharski
On shelves
Share this Book
Need help?