logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Saga o Potworze z Bagien : Miłość i śmierć - Alan Moore
Saga o Potworze z Bagien : Miłość i śmierć
by: (author)
W drugim albumie cyklu zebrano klasyczne historie o Potworze z Bagien z wielokrotnie nagradzanej serii Alana Moore'a, uważanej za wybitne dzieło w historii komiksu. Autor twórczo wykorzystał popularną postać, stworzoną wcześniej przez scenarzystę Lena Weina i rysownika Berniego Wrightsona. Jego... show more
W drugim albumie cyklu zebrano klasyczne historie o Potworze z Bagien z wielokrotnie nagradzanej serii Alana Moore'a, uważanej za wybitne dzieło w historii komiksu. Autor twórczo wykorzystał popularną postać, stworzoną wcześniej przez scenarzystę Lena Weina i rysownika Berniego Wrightsona. Jego prowokacyjne i nowatorskie scenariusze, w połączeniu ze świetnymi rysunkami czołowych grafików branży komiksowej sprawiły, że krytycy i czytelnicy uznali Sagę o Potworze z Bagien za jedną z najlepszych amerykańskich serii końca "dwudziestego wieku.
Potwór urządza pochówek Alecowi Hollandowi; poznaje okrutną historię" "głupiutkiej Abigail i jej nawiedzonego męża; przebywa drogę poprzez poszczególne sfery nieba," "by dotrzeć do prawdziwie dantejskiego piekła; spotyka się z poszukującymi nowego domu" "kosmitami; jako ziemski żywiołak staję się świadkiem zabójstwa Abla; i w końcu odnajduje" odwzajemnioną miłość...ak zwykle, scenariusze Moore'a pełne są zarówno epickiej głębi, jak i "przyziemnej obrzydliwości; przygody i głębokich rozmyślań. Razem elementy te dają znakomitą" mieszankę, tworzącą niebanalne opowieści o niezwykłych ludziach i zwykłych potworach.  

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,640.html
źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,640.html
show less
Format: papier
ISBN: 9788323725947
Publisher: Wydawnictwo Egmont Polska
Pages no: 206
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Alan Moore
Share this Book
Need help?