logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
W kraju niewiernych - Jacek Dukaj
W kraju niewiernych
by: (author)
4.44 40
Katedra-olbrzymia, wspaniała, mroczna i niepojęta Jedna z pierwszych wydanych drukiem książek autorstwa Jacka Dukaja. W tym obszernym tomie opowiadań, zapowiadającym już przyszły geniusz autora, znalazła się m.in. Katedra - opowieść, która zainspirowała Tomasza Bagińskiego i stała się... show more
Katedra-olbrzymia, wspaniała, mroczna i niepojęta

Jedna z pierwszych wydanych drukiem książek autorstwa Jacka Dukaja. W tym obszernym tomie opowiadań, zapowiadającym już przyszły geniusz autora, znalazła się m.in. Katedra - opowieść, która zainspirowała Tomasza Bagińskiego i stała się przyczynkiem do kilkuminutowej animacji, nominowanej później do Oscara.

Sam tekst otrzymał Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla dla najlepszego opowiadania roku 2000, dyskwalifikując tym samym inny utwór z tomu W krainie niewiernych - również nominowany do tego wyróżnienia Ruch Generała. Książka jako całość zdobyła trzy inne nagrody i znalazła się w gronie finalistów Machinerów, prestiżowych wówczas nagród przyznawanych przez pismo "Machina".
O autorze
Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia Literackie. Autor Czarnych oceanów, Extensy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Xavrasa Wyżyna, Lodu i innych fikcji narodowych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla, trzykrotnie nominowany do Paszportu "Polityki".
show less
Format: papier
ISBN: 9788308041826
Publisher: Wydawnictwo Literackie
Pages no: 528
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Cygan
Cygan rated it
5.0 ŚWIATY BLISKIE, ŚWIATY DALEKIE
Z tego co Dukaj napisał (wydał ) znam już raczej wszystko. Zbiór opowiadań W KRAJU NIEWIERNYCH jakoś mi się zapodział i czytałem go dopiero teraz. Jeśli ktoś nie znał jego twórczości, na początek zawsze polecałem zaciekawionym LÓD. Bo chociaż ma ponad 1000 stron to jest najmniej udziwniony i najp...
Other editions (6)
Books by Jacek Dukaj
On shelves
Share this Book
Need help?