logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Wyznaję - Jaume Cabré
Wyznaję
by: (author)
3.88 40
„Wielka powieść europejska”, „przełom w literaturze”, „powieść-katedra o idealnych proporcjach i epickim, pełnym kunsztownych detali wykonaniu”, „książka, która przeżyje nas wszystkich”. To trzymające w napięciu do ostatniej strony wyznanie miłosne i spowiedź człowieka starającego się przeniknąć... show more
„Wielka powieść europejska”, „przełom w literaturze”, „powieść-katedra o idealnych proporcjach i epickim, pełnym kunsztownych detali wykonaniu”, „książka, która przeżyje nas wszystkich”.

To trzymające w napięciu do ostatniej strony wyznanie miłosne i spowiedź człowieka starającego się przeniknąć istotę zła – w świecie i sobie samym. Historia chłopca dorastającego samotnie wśród książek, który musi zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami. Za sprawą osiemnastowiecznych skrzypiec zagłębia się w mroki dziejów hiszpańskiej inkwizycji i piekła dwudziestowiecznej Europy.

Cabre, którego pasją jest muzyka, skomponował tę powieść jak symfonię, z częstymi zmianami nastroju, tempa i głosu narracji. Bogactwo wątków, postaci, pomysłów literackich oszałamia i wzbudza zachwyt.  

źródło opisu: http://marginesy.com.pl/www_facebook_com_wydawnictwomarginesy661.html
źródło okładki: http://marginesy.com.pl/www_facebook_com_wydawnictwomarginesy661.html
show less
Format: papier
ISBN: 9788363656249
Publisher: Marginesy
Pages no: 768
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (2)
Books by Jaume Cabré
On shelves
Share this Book
Need help?