logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
2001: Odyseja Kosmiczna - Arthur C. Clarke
2001: Odyseja Kosmiczna
by: (author)
4.06 45
Nie jest nam dane odgadnąć, jak wiele z tych potencjalnych rajów lub piekieł jest zamieszkanych i przez jakiego rodzaju istoty. Najbliższy z nich znajduje się milion razy dalej niż Mars czy Wenus, które nadal stanowią odległe cele kolejnych pokoleń. Lecz przełamujemy bariery odległości i być... show more
Nie jest nam dane odgadnąć, jak wiele z tych potencjalnych rajów lub piekieł jest zamieszkanych i przez jakiego rodzaju istoty.

Najbliższy z nich znajduje się milion razy dalej niż Mars czy Wenus, które nadal stanowią odległe cele kolejnych pokoleń. Lecz przełamujemy bariery odległości i być może któregoś dnia spotkamy pośród gwiazd równych sobie, jeśli nie potężniejszych.
Ludzkość bardzo wolno zdaje sobie sprawę z tej możliwości, gdyż – jak sądzą niektórzy – nigdy nie stanie się ona rzeczywistością. Jednak coraz więcej ludzi zadaje pytanie: Dlaczego nie doszło jeszcze do takiego spotkania, skoro my sami już za chwilę podbijemy kosmos?

Dlaczego? Oto jedna z możliwych odpowiedzi na to bardzo rozsądne pytanie. Pamiętajcie jednak, proszę, że jest ona jedynie fikcją.

Prawda – jak to bywa – okaże się o wiele bardziej niezwykła.  
show less
Format: papier
ISBN: 9788389640956
Publisher: vis-a-vis/Etiuda
Pages no: 200
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
zaczytany
zaczytany rated it
4.5 "2001. Odyseja kosmiczna" Arthur C. Clarke
Blisko czterdzieści lat temu nakręcono pewien film. Do dzisiaj uznawany jest za jeden z najlepszych dzieł w historii kinematografii . Mówię oczywiście o dziele Kubricka, na podstawie powieści o tym samym tytule. Jeżeli więc tak wiele zachwytów zebrał film, to jak dobra musi być książka? Zaintrygowan...
Other editions (3)
Books by Arthur C. Clarke
On shelves
Share this Book
Need help?