logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
A wszystko przez faraona - Jacek Dubois, Bohdan Butenko
A wszystko przez faraona
by: (author) (author)
4.00 10
Ojciec ośmioletniego Stasia i trzynastolatka Michała jest archeologiem, który znalazł w Egipcie niezwykły skarb: inkrustowane drogocennymi kamieniami figurki pięciu kotów. Niestety, zwierzątka znikają z muzeum i wszystko wskazuje, że sprawcą jest... ich odkrywca, profesor Maurycy. Domniemanego... show more
Ojciec ośmioletniego Stasia i trzynastolatka Michała jest archeologiem, który znalazł w Egipcie niezwykły skarb: inkrustowane drogocennymi kamieniami figurki pięciu kotów. Niestety, zwierzątka znikają z muzeum i wszystko wskazuje, że sprawcą jest... ich odkrywca, profesor Maurycy.

Domniemanego winowajcę aresztuje żądny sławy porucznik Sfinks. Staś i Michał, wspierani przez swych przyjaciół, Natalkę i Antka, oraz niezwykłego kota, który zna język zwierząt i ludzi, postanawiają odnaleźć rzeczywistych sprawców kradzieży... Pomysłowa akcja i ciepły humor oraz plastycznie zarysowane postaci to wielkie atuty tej bezpretensjonalnej, sympatycznej powieści. Wspaniałe ilustracje Bohdana Butenki!  

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2005
źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 8373918345
Publisher: Świat Książki
Pages no: 296
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Jacek Dubois
Books by Bohdan Butenko
On shelves
Share this Book
Need help?