logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
ABC Excel 2010 PL - Witold Wrotek
ABC Excel 2010 PL
by: (author)
Poznaj interfejs i narzędzia programu Excel 2010 PL Naucz się pisać zaawansowane formuły i korzystać z funkcji Dowiedz się, jak tworzyć atrakcyjne wykresy i drukować arkusze Komputery zostały zbudowane po to, aby ułatwiać ludziom przeprowadzanie rozmaitych obliczeń. Z tego powodu powstały... show more


Poznaj interfejs i narzędzia programu Excel 2010 PL
Naucz się pisać zaawansowane formuły i korzystać z funkcji
Dowiedz się, jak tworzyć atrakcyjne wykresy i drukować arkusze


Komputery zostały zbudowane po to, aby ułatwiać ludziom przeprowadzanie rozmaitych obliczeń. Z tego powodu powstały również pierwsze programy - ich głównym celem było przetwarzanie liczb. Nie inaczej rzecz ma się z aplikacją Excel, ale jej twórcom przyświecała jeszcze jedna myśl: chcieli udostępnić potężne możliwości obliczeniowe szerszemu gronu użytkowników. Zamierzenie to udało się zrealizować tak skutecznie, że w chwili obecnej Excel jest jednym z najpopularniejszych programów na świecie i można go znaleźć niemal na każdym komputerze osobistym z systemem Windows. A kolejne wersje aplikacji tylko zwiększają tę popularność, oferując coraz więcej coraz lepszych narzędzi analitycznych i graficznych.
Początkujący użytkownik Excela może poczuć się nieco przytłoczony liczbą dostępnych w nim funkcji i narzędzi. Z pewnością nie bardzo też wie, co zrobić z prostokątną siatką komórek arkusza kalkulacyjnego. Wszystkie te problemy rozwiązuje książka "ABC Excel 2010 PL ", która krok po kroku wprowadzi Cię w nieograniczony świat możliwości obliczeniowych Excela. Lektura krótkich, treściwych rozdziałów pozwoli poznać interfejs programu, narzędzia służące do przetwarzania danych oraz sposoby nadawania im właściwej formy. Dowiesz się, jakie są możliwości związane z tworzeniem atrakcyjnych wykresów oraz opracowywaniem przejrzystych zestawień tabelarycznych. Nauczysz się wykonywać skomplikowane obliczenia za pomocą formuł i odkryjesz niezbędne do tego funkcje. Autor książki zadbał także o efekt końcowy - podpowiada, jak dzięki Excelowi najskuteczniej prezentować otrzymane wyniki!


Korzystanie z interfejsu programu Excel
Wprowadzanie, edytowanie i zapisywanie danych w arkuszach
Narzędzia baz danych i weryfikacja danych
Formatowanie komórek i całych arkuszy
Pisanie formuł i korzystanie z wbudowanych funkcji
Tworzenie i modyfikacja wykresów
Definiowanie parametrów wydruku i drukowanie arkuszy
Konfigurowanie programu Excel


Poznaj z bliska możliwości najnowszego Excela.

show less
Format: papier
ISBN: 9788324628926
Publisher: HELION
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Witold Wrotek
On shelves
Share this Book
Need help?