logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Bestiariusz germański: Olbrzymy, potwory i święte zwierzęta - Artur Szrejter
Bestiariusz germański: Olbrzymy, potwory i święte zwierzęta
by: (author)
3.00 5
"Bestiariusz germański. Potwory, olbrzymy i święte zwierzęta" to dopełnienie poprzedniej książki Artura Szrejtera, "Demonologii germańskiej". Obie prace tworzą jednolitą wizję świata ludowych wierzeń germańskich. Opowiadają, których mistycznych i baśniowych istot przodkowie Anglików, Niemców i... show more
"Bestiariusz germański. Potwory, olbrzymy i święte zwierzęta" to dopełnienie poprzedniej książki Artura Szrejtera, "Demonologii germańskiej". Obie prace tworzą jednolitą wizję świata ludowych wierzeń germańskich. Opowiadają, których mistycznych i baśniowych istot przodkowie Anglików, Niemców i Skandynawów bali się w sposób paniczny, a które uznawali za sprzymierzeńców.

Bestiariusz... koncentruje się na tych mniej przyjemnych stworach: wężach, smokach, olbrzymach, trollach, wilkołakach, krakenach, wrogich człowiekowi mieszkańcach gór, lasów i mórz.

Oto księga germańskich bestii.

Artur Szrejter - z wykształcenia archeolog, z zawodu redaktor, pisarz i popularyzator nauki. Koncertuje się na dziejach starożytnych i średniowiecznych Germanów oraz Słowian. Autor Mitologii germańskiej i Demonologii germańskiej. W przygotowaniu jego kolejna książka, opowiadająca o bohaterach dawnych mitów i pieśni: Herosi germańscy. Sigurd pogromca smoka i inni Wolsungowie.  

źródło opisu: http://maszoperia.org/
źródło okładki: http://maszoperia.org/
show less
Format: papier
ISBN: 9788362129089
Publisher: Maszoperia Literacka
Pages no: 258
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Artur Szrejter
On shelves
Share this Book
Need help?