logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Bezduszna - Gail Carriger, Magdalena Moltzan-Małkowska
Bezduszna
3.86 70
Powieść o wampirach, wilkołakach i parasolkach Po pierwsze, Alexia nie ma duszy. Po drugie, jest starą panną, której ojciec był Włochem, a teraz nie żyje. Po trzecie, została zaatakowana przez wampira, co stanowi oburzające naruszenie zasad dobrego wychowania. A dalej? Sprawy lecą na łeb, na... show more
Powieść o wampirach, wilkołakach i parasolkach

Po pierwsze, Alexia nie ma duszy. Po drugie, jest starą panną, której ojciec był Włochem, a teraz nie żyje. Po trzecie, została zaatakowana przez wampira, co stanowi oburzające naruszenie zasad dobrego wychowania. A dalej? Sprawy lecą na łeb, na szyję, gdyż ów wampir przypadkowo ginie z jej ręki, a nieznośny lord Maccon (hałaśliwy, gburowaty i zabójczo przystojny wilkołak) z rozkazu królowej Wiktorii wszczyna śledztwo. Jedne wampiry znikają, inne pojawiają się znienacka, jakby wyrastały spod ziemi, a podejrzenia padają na Alexię. Czy nasza bohaterka zdoła rozwiązać zagadkę skandalu, który wstrząsnął londyńską socjetą? Czy charakterystyczna dla bezdusznych umiejętność neutralizowania sił nadprzyrodzonych okaże się pomocna, czy raczej przysporzy jej wstydu? I co najważniejsze - kto naprawdę zawinił? I czy podadzą ciasto z kajmakiem?

Wyjątkowo spektakularny debiut!
"Romantic Times"
Carriger debiutuje w wielkim stylu, proponując nam romans wiktoriański, świetną komedię pomyłek i dosyć specyficzną wizję rzeczywistości w jednym.
"Publishers Weekly"
Genialne i nadprzyrodzone!
Angie Fox, autorka bestsellerów "Timesa"
Wyśmienita, wampirycznie satyryczna lektura, błyskotliwa i zabawna.
Karen Marie Moning, autorka bestsellerowej serii fantastycznej
Romans wiktoriański i komedia pomyłek w jednym!
"Publisher Weekly"

Gail Carriger pisze, by odreagować smutne dzieciństwo pod okiem ekspatrianta i zrzędy. Wyrwała się z prowincji i wyruszyła w podróż po Europie, mimochodem uczęszczając po drodze do paru szkół. Obecnie rezyduje w Koloniach wraz z haremem ormiańskich kochanków i pokaźnym zapasem londyńskiej herbaty.
show less
Format: paperback
ISBN: 9788376486567 (837648656X)
Publisher: Prószyński i S-ka
Pages no: 318
Edition language: Polski
Series: Parasol Protectorate (#1)
Bookstores:
Community Reviews
pedestrienne
pedestrienne rated it
3.0 Soulless
I had read the manga adaptation of this years ago and thought it was fun, and I finally got around to reading the source material. I was right, it is fun, and sexy if you're into werewolves.
pedestrienne
pedestrienne rated it
3.0 Soulless
I had read the manga adaptation of this years ago and thought it was fun, and I finally got around to reading the source material. I was right, it is fun, and sexy if you're into werewolves.
WhiskeyintheJar Romance
WhiskeyintheJar Romance rated it
3.5 Pinky up while fighting
Lord Conall Maccon,Earl of Woolsey, was Alpha of the local werewolves, and as a result, he had access to a wide array of truly vicious methods of dealing with Miss Alexia Tarabotti. Alexia is a preternatual, she has no soul and is therefore, something between the living and the supernatural. Wheneve...
I want a castle of books
I want a castle of books rated it
0.0 Oh my
When I picked this book up, on my online library, I expected nothing really. I had this idea that this book was for the really young teenagers. Perhaps around 13-14 years old. It certainly is not... Just a warning. Now that that is out of the way let me try to express what I feel about this book. Ho...
Gosh I Wish I was a Good Writer
Gosh I Wish I was a Good Writer rated it
3.0
I really had to try this out. It was okay. Oh and I think I read this years ago. Not bad but not great either. I felt like this would make a really cool BBC series, now that I’d watch.
Other editions (3)
Books by Magdalena Moltzan-Małkowska
Books by Gail Carriger
On shelves
Share this Book
Need help?