logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Białystok nie tylko kulturalny 1947-1949 - M. Dolistowska, Joanna Tomalska, Jolanta Szczygieł-Rogowska
Białystok nie tylko kulturalny 1947-1949
Jeżeli chcesz się udać w fascynującą podróż do Białegostoku, jakiego dotąd nie znałeś, to jest to propozycja dla Ciebie! Przełom z drugiej połowy lat czterdziestych ubiegłego stulecia to nowy etap w historii miasta, które zaczęło zupełnie odmienione wyłaniać się z wojennej pożogi. Nastąpiło... show more
Jeżeli chcesz się udać w fascynującą podróż do Białegostoku, jakiego dotąd nie znałeś, to jest to propozycja dla Ciebie!
Przełom z drugiej połowy lat czterdziestych ubiegłego stulecia to nowy etap w historii miasta, które zaczęło zupełnie odmienione wyłaniać się z wojennej pożogi. Nastąpiło zderzenie szalonego tempa urbanistycznego postępu z bogatym światem tradycji, naturalnym rytmem życia na dziewiczych nieraz terenach. Echa tego zderzenia – przemysłu z naturą, postępu z wielokulturowym dziedzictwem mieszkańców Podlasia, widać nawet dzisiaj – w architekturze, specyficznej topografii, nazwach ulic, zabytkach. Białystok jawi się nam jako unikalne miejsce, gdzie teraźniejszość spotyka się z przeszłością, a dwa miasta – jedno współczesne i jedno sprzed ponad półwiecza – stale koegzystują ze sobą. I choć czasami zapominamy o pięknie tego niezwykłego regionu, to często wystarczy tak niewiele, by je poznać!
Bogaty materiał źródłowy, przejrzysty układ treści oraz archiwalne fotografie sprawiają, że Białystok sprzed ponad ćwierćwiecza jawi się nam jak żywy! Dzięki publikacji będziesz mógł udać się na spacer szlakiem pierwszych premier teatralnych i kinowych, odwiedzisz nowopowstałe budynki, poznasz ludzi, którzy nadali obecny kształt miastu i będziesz miał okazję porównać je z wyglądem, jaki miało kiedyś!
To lektura nie tylko dla mieszkańców Podlasia, ale wszystkich, których fascynuje historyczna prawda ujęta w atrakcyjną formę!
show less
Format: papier
ISBN: 9788373440487
Publisher: Kreator
Pages no: 256
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Jolanta Szczygieł-Rogowska
Books by M. Dolistowska
Books by Joanna Tomalska
Share this Book
Need help?