logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Chodzenia. Amras - Thomas Bernhard, Sława Lisiecka
Chodzenia. Amras
by: (author) (translator)
Chodzenie (1971) to arcymistrzowskie pod względem językowym i stylistycznym opowiadanie, w którym narrator i niejaki Oehler podczas wspólnego spaceru rozmawiają o naturze myślenia, rozumu i istnienia jako takiego. Amras (1964) – dwaj bracia próbują popełnić samobójstwo, zostają odratowani i... show more

Chodzenie (1971) to arcymistrzowskie pod względem językowym i stylistycznym opowiadanie, w którym narrator i niejaki Oehler podczas wspólnego spaceru rozmawiają o naturze myślenia, rozumu i istnienia jako takiego.

Amras (1964) – dwaj bracia próbują popełnić samobójstwo, zostają odratowani i umieszczeni w Amras, w należącej do ich wuja wieży, która z jednej strony stanowi schronienie przed oszczerstwami ze strony społeczeństwa, z drugiej zaś więzienie.

Sława Lisiecka – tłumaczka literatury niemieckojęzycznej, od 2011 prowadzi wydawnictwo Od Do. Przełożyła około 100 pozycji książkowych, w tym powieści Thomasa Bernharda: Autobiografie (1999), Wymazywanie (2005), Zaburzenie (2009) oraz Amras. Chodzenie (2018). Jest laureatką wielu nagród translatorskich, w tym prestiżowego wyróżnienia „Literatury na świecie” za przekład Domniemań w sprawie Jakuba Uwe Johnsona, Austriackiej Nagrody Państwowej „Translatio” za przekłady literatury austriackiej, a także nagrody Kunststiftung Nordrhein-Westfalen za całokształt twórczości przekładowej, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń dzieł Thomasa Bernharda. Mieszka w Łodzi.

show less
Format: paperback
ISBN: 9788394686000
Publisher: Od do
Pages no: 204
Edition language: Polski
Category:
Contemporary
Bookstores:
Books by Thomas Bernhard
Books by Sława Lisiecka
Share this Book
Need help?