logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Czarodziejka jezior - Katarzyna Enerlich
Czarodziejka jezior
by: (author)
"Czarodziejka jezior" to zbiór nostalgicznych historii rozgrywających się na tle malowniczego pejzażu mazurskich jezior. Autorka przenosi czytelników w przeszłość, wprowadzając ich w zapomniany i nieznany im świat, przytaczając legendy czy zasłyszane historie, które wydarzyły się kilkanaście lat... show more
"Czarodziejka jezior" to zbiór nostalgicznych historii rozgrywających się na tle malowniczego pejzażu mazurskich jezior. Autorka przenosi czytelników w przeszłość, wprowadzając ich w zapomniany i nieznany im świat, przytaczając legendy czy zasłyszane historie, które wydarzyły się kilkanaście lat temu. Opisuje też wycinki z życia osób, którzy kiedyś na Mazurach mieszkali, a którzy musieli je, czasami z przymusu, opuścić. Tęsknota za ojczyzną, za dzieciństwem czy młodością, które w niej spędzili, powodują, iż z sentymentem wracają w dawne strony.

"Czarodziejka jezior" wzrusza. To książka dla tych, którzy lubią słuchać starych opowieści i zanurzać się we wspomnieniach (kto tego nie lubi?). Mazurski krajobraz tylko dopełnia piękna lektury. Według legendy, tytułowa czarodziejka nitkami babiego lata oplata serca osób, którzy na Mazury przybywają. Katarzyna Enerlich pięknymi historiami również oplata serca tych, którzy je czytają.  

źródło opisu: http://opetaniczytaniem.pl/ksiazka/czarodziejka-jezior.html
źródło okładki: http://opetaniczytaniem.pl/ksiazka/czarodziejka-jezior.html
show less
Format: papier
ISBN: 9788376402130
Publisher: Wydawnictwo Elipsa
Pages no: 192
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Katarzyna Enerlich
On shelves
Share this Book
Need help?