logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Czas honoru. Przed burzą - Jarosław Sokół
Czas honoru. Przed burzą
by: (author)
4.17 15
Rok 1943. W okupowanej Polsce nasila się bezwzględny terror. Jednocześnie napływ świetnie wyszkolonych w Anglii „cichociemnych” – specjalistów od dywersji i sabotażu umacnia polskie podziemie. Czas honoru. Przed burzą opowiada losy czterech spośród nich: egzekutora Bronka Woyciechowskiego,... show more
Rok 1943. W okupowanej Polsce nasila się bezwzględny terror. Jednocześnie napływ świetnie wyszkolonych w Anglii „cichociemnych” – specjalistów od dywersji i sabotażu umacnia polskie podziemie.

Czas honoru. Przed burzą opowiada losy czterech spośród nich: egzekutora Bronka Woyciechowskiego, fałszerza dokumentów Janka Markiewicza, oficera wywiadu Michała Konarskiego oraz jego starszego brata Władka, szefa komórki łączności z Londynem. Ich przeciwnikiem jest ambitny szef Gestapo, były as policji kryminalnej Lars Rainer. Walka wywiadów, działania partyzanckie, akcje dywersyjne tworzą okupacyjną codzienność bohaterów.

Powieść jest kontynuacją losów czterech cichociemnych z powieści Czas Honoru, stanowiąc jednocześnie odrębną całość. Akcja toczy się na tle prawdziwych wydarzeń z przełomowego roku wojny, takich jak masakra na Wołyniu czy powstanie w warszawskim getcie.  

źródło opisu: Wydawnictwo Zwierciadło, 2012
źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/czas-honoru.-przed-burza,48.html
show less
Format: papier
ISBN: 9788363014384
Publisher: Zwierciadło
Pages no: 400
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Caro lost in books
Caro lost in books rated it
4.0 Czas honoru
Kolejny tom losów Janka, Bronka, Władka i Michała. Nie ukrywam, że jestem fanką serialu i to właśnie dlatego skusiłam się ponownie na lekturę powieści Jarosława Sokoła. Nie żałuje, powiedziałabym nawet, że serial jest o wiele uboższy. Tutaj akcja koncentruje się przede wszystkim na dylematach moraln...
Other editions (1)
Books by Jarosław Sokół
On shelves
Share this Book
Need help?