logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Człowiek, który był Czwartkiem - Gilbert Keith Chesterton
Człowiek, który był Czwartkiem
by: (author)
3.50 20
Powieść G.K. Chestertona „Człowiek, który był czwartkiem” zwyciężyła w jednym z najbardziej intrygujących współczesnych rankingów literackich. Zapytano mianowicie funkcjonariuszy brytyjskich służb specjalnych, jaki utwór XX wiecznej literatury oddaje najlepiej charakter działalności policji... show more
Powieść G.K. Chestertona „Człowiek, który był czwartkiem” zwyciężyła w jednym z najbardziej intrygujących współczesnych rankingów literackich.
Zapytano mianowicie funkcjonariuszy brytyjskich służb specjalnych, jaki utwór XX wiecznej literatury oddaje najlepiej charakter działalności policji politycznej, tajnych operacji i ukrytej agentury. Wbrew oczekiwaniom zdecydowana większość respondentów nie wybrała żadnej z powieści Fredericka Forsytha czy Johna le Carré, lecz wskazała jednoznacznie na utwór Chestertona.
Człowiek, który był czwartkiem to nie tylko sensacyjna opowieść o prowokacji, dezinformacji i manipulacji, lecz także metafizyczny moralitet, stawiający pytanie o granice między dobrem a złem.  

źródło opisu: Fronda, 2008
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
ISBN: 9788360335093
Publisher: Fronda
Pages no: 203
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (3)
Books by G.K. Chesterton
On shelves
Share this Book
Need help?