logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Dialog, nr 8 / sierpień 1975 - Jerzy Janicki, Kōbō Abe, Jan Lenica, Redakcja miesięcznika Dialog
Add cover
Dialog, nr 8 / sierpień 1975
by: (author) (author) (author) (author)
Miesięcznik Dialog poświęcony jest dramaturgii współczesnej – teatralnej, filmowej, radiowej i telewizyjnej. Numer zawiera m.in.: * Abe Kobo - Przyjaciele – tł. Henryk Lipszyc, * Janicki Jerzy- Hasło 8, * Lenica Jan - Archipelag R.O. Został założony w 1956 roku przez Adama Tarna,... show more
Miesięcznik Dialog poświęcony jest dramaturgii współczesnej – teatralnej, filmowej, radiowej i telewizyjnej. Numer zawiera m.in.:
* Abe Kobo - Przyjaciele – tł. Henryk Lipszyc,
* Janicki Jerzy- Hasło 8,
* Lenica Jan - Archipelag R.O.

Został założony w 1956 roku przez Adama Tarna, dramatopisarza i tłumacza, który kierował pismem do 1968 roku. Naczelnymi readktorami pisma byli: Konstanty Puzyna, Stanisław Stampf’l, Jerzy Koenig. Od 1991 roku Dialogiem kieruje Jacek Sieradzki. Podstawowym zadaniem pisma była i jest publikacja tekstów dramatycznych.  

źródło opisu: Dialog, 1975
źródło okładki: Dialog, 1975
show less
Format: papier
Publisher: Biblioteka Narodowa
Pages no: 200
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Jerzy Janicki
Books by Kōbō Abe
Books by Redakcja miesięcznika Dialog
Books by Jan Lenica
Share this Book
Need help?