logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Donikąd - Konrad Czerski
Donikąd
by: (author)
4.00 10
Egocentryczny i wyalienowany Bruno Werner dorasta w świecie, który nazywa papierowym labiryntem. Po śmierci rodziców, myśląc o życiu poważniej, postanawia napisać swoją pierwszą powieść. W tym czasie natrafia na poruszającą książkę niejakiego Daremo Inaia. Poszukiwania autora widmo nie przynoszą... show more
Egocentryczny i wyalienowany Bruno Werner dorasta w świecie, który nazywa papierowym labiryntem. Po śmierci rodziców, myśląc o życiu poważniej, postanawia napisać swoją pierwszą powieść. W tym czasie natrafia na poruszającą książkę niejakiego Daremo Inaia. Poszukiwania autora widmo nie przynoszą efektów. Bruno Werner jednakże z niesłabnącą fascynacją towarzyszy głównemu bohaterowi zagadkowego tekstu w jego wędrówce po retroświecie przyszłości.

Z wątkami narratora i Daremo Inaia przeplata się także pełna sekretów opowieść o Sophie Kavan, współczesnej eremitce, która zanurzona w modlitwie kontemplacyjnej, żyje w centrum Manhattanu. Trzy, splątane ze sobą historie zmierzają do wspólnego finału (czy raczej początku).

"Donikąd" to powieść egzystencjalna. Stawiając pytanie o kierunek, w którym zmierza człowiek, jednocześnie dotyka ona zagadki istnienia jako takiego.  

źródło opisu: Oficynka, 2014
źródło okładki: www.oficynka.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 9788364307133
Publisher: Oficynka
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Lektura Specjalna
Lektura Specjalna rated it
4.0 Drogowskaz z napisem „Wszędzie”
[...] (...) „Donikąd” wytycza przynajmniej kilka dróg interpretacji i refleksji, a trochę też sprowadza na manowce, jeśli spodziewaliśmy się historii prostszej i żwawiej opowiedzianej. To od nas zależy, którą drogą pójdziemy i czego się doszukamy w pierwszej kolejności. Powieści egzystencjalnej? Moż...
Books by Konrad Czerski
On shelves
Share this Book
Need help?