logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Druga ojczyzna. Polscy uchodźcy w Indiach. - Anuradha Bhattacharjee
Druga ojczyzna. Polscy uchodźcy w Indiach.
by: (author)
Gdy wojska radzieckie wkroczyły do ​​Polski, tysiące obywateli deportowano do obozów pracy przymusowej w ZSRR. W roku 1941 Stalin wydał zgodę, by osierocone polskie dzieci wyjechały ze Związku Radzieckiego. Poruszony ich tragicznym losem Maharadża z Nawangaru, Jam Saheb Digvijaysinghji, otworzył... show more
Gdy wojska radzieckie wkroczyły do ​​Polski, tysiące obywateli deportowano do obozów pracy przymusowej w ZSRR. W roku 1941 Stalin wydał zgodę, by osierocone polskie dzieci wyjechały ze Związku Radzieckiego. Poruszony ich tragicznym losem Maharadża z Nawangaru, Jam Saheb Digvijaysinghji, otworzył drzwi swego stanu i w Balachadi, nieopodal swojej letniej rezydencji, stworzył im nowy dom. Powiedział dzieciom: "Nie uważajcie się za sieroty. Jesteście teraz Nawanagaryjczykami, ja jestem Bapu, ojciec wszystkich mieszkańców Nawanagaru, w tym również i wasz".
W książce „Druga Ojczyzna” znajdujemy fascynujący opis indyjskich losów tych młodych uchodźców wzbogacony o szczegóły ze źródeł archiwalnych, opowieści oraz listów i wspomnień. Książka Anuradhy Bhattacharjee to poruszająca historia polskich sierot przygarniętych przez maharadżę o wielkim sercu.  

źródło opisu: http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H4/zapowiedzi.html
źródło okładki: http://www.wydawnictwopoznanskie.com/
show less
Format: papier
Publisher: Wydawnictwo Poznańskie
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Anuradha Bhattacharjee
On shelves
Share this Book
Need help?