logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Dziewiętnastoletni marynarz - Małgorzata Karolina Piekarska
Dziewiętnastoletni marynarz
Zbigniew Piekarski (1905-1924) - uczeń szkoły morskiej w Tczewie. Autor wspaniałych listów do rodziców, stanowiących fascynującą lekturę dla nastolatków i... miłośników historii. Jego marynarską karierę przerwała tragiczna śmierć. Jaka to śmierć i co było jej przyczyną? To zbadała stryjeczna... show more
Zbigniew Piekarski (1905-1924) - uczeń szkoły morskiej w Tczewie. Autor wspaniałych listów do rodziców, stanowiących fascynującą lekturę dla nastolatków i... miłośników historii. Jego marynarską karierę przerwała tragiczna śmierć. Jaka to śmierć i co było jej przyczyną? To zbadała stryjeczna wnuczka Zbigniewa, Małgorzata Karolina Piekarska (ur. 1967) - dziennikarka prasowa i telewizyjna. Na co dzień związana z dwutygodnikami "Cogito" i "Victor" oraz TVP3.

Tropienie korzeni własnej rodziny to jej wielka pasja. A ulubiona rozrywka to czytanie listów prababek i przeglądanie starych dokumentów. Właśnie tak zrodziła się książka "Dziewiętnastoletni marynarz".

Czy gdyby nie tragiczny los, Zbigniew poznałby kiedyś swoją wnuczkę? Tajemnica tkwi na kartach tej książki.


"W podróży od Gdyni do Dunkierki widziałem wiele rzeczy nieprawdopodobnych, jak na przykład, pranie bielizny w naczyniach, w których w czasie obiadu roznoszą zupę dla emigrantów, lub rzyganie do tych samych naczyń, których (między innymi tak samo jak talerzy, kubków i łyżek) nigdy nie myją tylko wprost opłukują (tak, że siadając do stołu można wiedzieć co będzie na obiad lub na kolację)".

(fragment z listu Zbyszka)  

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=38759
źródło okładki: http://piekarska.net/?cat=69&sub=50
show less
Format: papier
ISBN: 8389929457
Publisher: Oficyna Wydawnicza FINNA
Pages no: 152
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Małgorzata Karolina Piekarska
Share this Book
Need help?