logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Historie rodzinne - William Wharton
Historie rodzinne
by: (author)
3.21 35
Ta książka powstała trzydzieści lat przed jej właściwym napisaniem. To nostalgiczne wspomnienie o mężczyznach z rodziny autora. Dzięki nim, uważa Wharton, jego tożsamość okrzepła, bogatsza o okruchy, które wnosili bracia matki i ojca. Sprawa ta odżywa, kiedy samemu przychodzi grać podobne role. ... show more
Ta książka powstała trzydzieści lat przed jej właściwym napisaniem. To nostalgiczne wspomnienie o mężczyznach z rodziny autora. Dzięki nim, uważa Wharton, jego tożsamość okrzepła, bogatsza o okruchy, które wnosili bracia matki i ojca. Sprawa ta odżywa, kiedy samemu przychodzi grać podobne role.

"Kiedyś przeczytałem, że w niektórych szczepach młodych mężczyzn wspierają bracia ich matek. A mnie los pobłogosławił obfitością wujów i stryjów. To oni posłużyli mi za wzory, pomogli formować własne wyobrażenie o tym, kim powinien być mężczyzna".

Nowa opowieść Williama Whartona, której polskie wydanie jest jednocześnie prapremierą światową, dedykowana jest polskiemu czytelnikowi.

To wzruszająca galeria portretów osób bliskich autorowi, które mogą stać się bliskimi osobami także dla czytelnika.  
show less
Format: papier
ISBN: 8371206119
Publisher: Rebis
Pages no: 233
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Cygan
Cygan rated it
3.0 HISTORIE RODZINNE
Kilka słów tutaj: https://cyganblog.wordpress.com/2016/12/27/historie-rodzinne/
PijanaPoMalinach
PijanaPoMalinach rated it
4.0 Historie rodzinne
Ta krótka (jak na możliwości pisarza) książka upamiętnia męskich członków rodziny autora, którzy w znaczący sposób przyczynili się do ukształtowania jego osobowości. Wspomnienia wydarzeń z dzieciństwa, często komicznych, stają się podstawą do uogólnień i błyskotliwych wniosków niejako "dopisanych" d...
Books by William Wharton
On shelves
Share this Book
Need help?