logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Indie Spółka z o.o. - Joanna Irzabek
Indie Spółka z o.o.
by: (author)
2.50 5
Indie stoją w rozkroku między XXI wiekiem a głębokim średniowieczem. Są krajem wielkich ambicji i groźnych frustracji. Gandhi jest nadal wielkim autorytetem, ale do głosu dochodzą ci, dla których ważniejszy jest - rządzący dziś Gudźaratem idol klasy średniej - Narendra Modi. To właśnie nowa... show more
Indie stoją w rozkroku między XXI wiekiem a głębokim średniowieczem. Są krajem wielkich ambicji i groźnych frustracji. Gandhi jest nadal wielkim autorytetem, ale do głosu dochodzą ci, dla których ważniejszy jest - rządzący dziś Gudźaratem idol klasy średniej - Narendra Modi.
To właśnie nowa klasa średnia jest przyszłością Indii - na razie to tylko 25 procent społeczeństwa, ale do 2025 roku jej szeregi wzrosną do 600 milionów. Już teraz przeciętny Hindus to żądny dobrobytu 25-ciolatek, który chce się szybko wzbogacić.
O czym marzy? Na co wydaje zarobione pieniądze? Czy jest religijny? Na kogo zagłosuje w najbliższych wyborach? Kim dla niego jest kobieta i jaką powinna pełnić rolę? A to właśnie głos kobiet jest teraz w Indiach tak wyraźnie słyszalny! Hinduski kształtują oblicze współczesnych Indii prowokując zmiany, sięgają po władzę polityczną, anulują zaaranżowane jeszcze w kołysce małżeństwo. W ten sposób wykorzystują postawę milczącego posłuszeństwa.
Autorka przemawia głosem samych Hindusów, pokazuje zmiany i nadejście nowej ery.  

źródło opisu: http://www.dwpwn.pl/
źródło okładki: http://www.dwpwn.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 9788377054468
Publisher: Dom Wydawniczy PWN
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Cyfranek - Cyfrowe czytanie
Cyfranek - Cyfrowe czytanie rated it
2.5 Indie współczesne z o.o.
„Indie Spółka z o.o.” Joanny Irzabek dość szybko przeczytałem od razu po zakupie, bo byłem jej bardzo ciekaw.... i jeszcze szybciej o niej zapomniałem. Gdyby nie dzisiejszy wpis przeczytany na FB „Na zdjęciu - nowy nabytek prosto z Polski. Czytaliście?”, pewnie bym o napisaniu recenzji przypomniał s...
Books by Joanna Irzabek
On shelves
Share this Book
Need help?