logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Innego życia nie będzie - Maria Nurowska
Innego życia nie będzie
by: (author)
3.00 10
"Innego życia nie będzie" Marii Nurowskiej to wzruszająca, oparta na faktach opowieść o miłości, której źli ludzie i zły czas nie dali rozkwitnąć. O gorzkim romansie z komunizmem. Była bardzo ładna, głupia i wpatrzona w niego jak w obrazek. Taką zobaczył ją któregoś dnia, gdy tuż po wojnie objął... show more
"Innego życia nie będzie" Marii Nurowskiej to wzruszająca, oparta na faktach opowieść o miłości, której źli ludzie i zły czas nie dali rozkwitnąć. O gorzkim romansie z komunizmem.

Była bardzo ładna, głupia i wpatrzona w niego jak w obrazek. Taką zobaczył ją któregoś dnia, gdy tuż po wojnie objął urząd szczecińskiego wojewody. On, Stefan, miał raptem dwadzieścia cztery lata, skórzaną kurtkę i nadopiekuńczą matkę. Ona, Wanda – o pięć lat młodsza – była jego sekretarką. Wkrótce została żoną i urodziła mu dwóch synów. Jednak matka Stefana robiła wszystko, by rozbić to małżeństwo. Kiedy tego dopięła, zabrała do siebie starszego wnuka i powiedziała mu, że Wanda nie żyje. Teraz Stefan jest już stary. Z trudem wchodzi na trzecie piętro. Po zmianie ustroju jest nikim. Pewnego dnia dostaje przesyłkę pocztową z kilkoma zeszytami. Są to sekretne dzienniki, które Wanda prowadziła przez całe życie; chciała, by po jej śmierci trafiły do jego rąk. Za kilka dni z Ameryki przyleci jego drugi syn z jej trumną. W oczekiwaniu na to spotkanie Stefan czyta zapiski żony. I odnajduje utracone człowieczeństwo.  

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2012
źródło okładki: http://bestsellery.net/images/a8/ec/innego-zycia-n...»
show less
Format: papier
ISBN: 9788377476413
Publisher: W.A.B.
Pages no: 224
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
ksiazkowa-fantazja
ksiazkowa-fantazja rated it
3.0 Innego życia nie będzie
Książka zaskoczyła mnie pozytywnie. Zmusza do zetknięcia się z przeszłością i popatrzenia na błędy jakie popełniliśmy. A także potwierdza, że miłość jest najważniejsza, a nie kariera. kariera przemija a człowiek mimo otoczenia innych osób tak naprawdę czuje się sam.
Books by Maria Nurowska
On shelves
Share this Book
Need help?